Славия този път не успя в Европа(ВИДЕО)

Отборът на Славия гостува в Тирана на албанския Кукеси при 1:0 в мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа. “Белите” ще имат тежката задача да се класират напред в един мач далеч от България.
Златомир Загорчич залага на вратата на Антонис Стергиакис, а пред него в защита Христо Попадийн, Милен Гамаков, Андреа Христов и Петър Патев. В халфовата линия ще действат Емил Стоев, Филип Кръстев, Георги Вълчев, Янис Карабельов и Калоян Кръстев. А атаката ще бъде водена от ветерена Димитър Рангелов.
Първата опасност пред една от двете врати бе пред тази на българите. Едуарт Рока преодоля по левия фланг Петър Патев и стреля от малък ъгъл, но Стергиакис отрази удара му.
До края на първата част домакините имаха още няколко точни удара, но стражът на „белите“ бе на мястото си, за да спаси без проблеми. Славия от своя страна направи няколко интересни комбинации в предни позиции, но така и не успяха да стигнат до завършващ удар.
В 56-ата минута домакините отркиха резултата. Резервата Албин Гаши напредна в наказателното поле отдясно и Петър Патев го препъна, а съдията отсъди дузпа. Патрик Фрайдей застана зад топката и хладнокръвно преодоля Стергиакис.
Малко след попадението Славия отговори с хубав далечен удар на Филип Кръстев, но вратарят на Кукеси изби в ъглов удар.Постепенно българите взеха инициативата и това даде резултат десетина минути преди края на мача. Отлично центриране на Петър Патев отдясно намери Калоян Кръстев в наказателното поле, който с глава изравни.
Пет минути по-късно обаче домакините отново стигнаха до аванс. Зенел Гавазай центрира към наказателното поле, а там резервата Годберг Купър с акробатично изпълнение прониза горния десен ъгъл на Стергиакис.
При това положение Славия се втурна напред в търсене на ново изравняване, но това можеше да доведе до трето попадение във вратата им. Купър изскочи сам срещу вратаря, но стражът на „белите“ спечели дуела.
Натискът на българите не успя да донесе необходимия резултат и така последния съдийски сигнал дойде при поражение на Славия и играчите на Златомир Загорчич се разделят с евротурнирите за тази година.