Славия обърна Берое в мач с 5 гола! Дузпа след ВАР и умопомрачителен пропуск белязаха мача (ВИДЕО)

Славия победи Берое (Стара Загора) в мач от IV кръг на Първа лига. На стадиона в квартал “Овча купел” „белите“ се наложиха с 3:2.
Берое поведе още в 6-ата минута. Абубакар Тунгара изведе Кукула сам срещу вратаря и той технично го преодоля за 0:1.
Славия изравни в 38-ата минута. „Белите“ получиха право да изпълнят дузпа, след като след консултация с ВАР съдията Станислав Тодоров прецени, че Омар Сако е фаулирал Тони Тасев. Именно новото попълнение на домакините застана зад топката и реализира за 1:1.

180 секунди след началото на втората част Берое отново поведе. Симеон Мечев хитро изведе Умар Камара зад защитата, който с удар от малък ъгъл направи 1:2.

Малко след това Берое направи шокиращ пропуск. След грешка в атаката на Славия Людовик Соарес позволи на играч на гостите да му отнеме топката. При тази ситуация се оказаха четирима футболисти срещу вратаря на „белите“. Кукула получи кълбото от Килън Лебон, но нападателят вместо да подаде към двама свои съотборници на празна врата стреля, а Вуцов спаси с крак.
В 54-ата минута Славия отново възстанови равенството. Радослав Кирилов получи топката в наказателното поле и след като се освободи от защитник с парабола прати топката във вратата за 2:2.

В 72-ата минута Славия осъществи пълен обрат. Кирилов напредна по левия фланг и стигна до аутлинията, след което подаде към Калоян Кръстев в малкото наказателно поле, който само подложи край за 3:2.

СЛАВИЯ: 21. Вуцов, 3. Томбак, 55. Христов, 23. Виячки, 4. Соарес, 17. Дост, 77. Вълчев, 7. Макрилос, 71. Стоев, 88. Тасев, 9. Кръстев
БЕОРЕ: 1. Бакер, 20. Фуртадо, 26. Хаджиев, 5. Сако 19. Василев, 6. Цветков, 8. Стефанов, 21. Лебон, 7. Кукула, 16. Мечев, 27. Тунгара

loading…

предишна статияСпартак (Вн) излезе четвърти след победа над дубъла на ЦСКА 1948Следваща статияРезултати от 2-ия кръг на Югоизточната Трета лига