„Синьо“ сгромолясване! Малонга и Локо (Пд) изхвърлиха Левски от Европа (ВИДЕО)

Левски няма да участва в Лига Европа! „Сините“ загубиха от Локомотив в последен мач от плейофите на efbet Лига. Възпитаниците на Георги Тодоров поведоха рано-рано, но допуснаха обрат насред „Герена“, за да загубят с 1:2. Така, след като Славия победи Лудогорец, „белите“ отиват на бараж за Лига Европа срещу Ботев (Пд), за сметка на Левски.
Локомотив можеше да поведе след по-малко от 240 секунди игра. Малонга влезе в наказателното поле и стреля към долния десен ъгъл. Георгиев обаче прояви фантастичен рефлекс и изби.
В 5-ата минута обаче Левски излезе напред в резултата. Станислав Костов изведе перфектно Насиру Мохамед сам срещу вратаря. „Синият“ футболист прояви хладнокръвие и с удар покрай вратаря прати топката в мрежата за 1:0.
В 11-ата минута сантиметри разделиха Левски от второ попадение. Ивайло Найденов пусна успореден пас отдясно, Станислав Костов засече от движение, но топката разтресе лявата греда.
Локомотив изравни в 33-ата минута. След центриране от корнер на Салинас, Георгиев увисна, а Малонга засече с глава към опразнената врата за 1:1.

След час игра „сините“ можеха да възстановят аванса си. Юруков центрира отдясно, Костов засече с глава, но Луков улови сигурно.
180 секунди по-късно Левски на два пъти можеше да се разпише. Първо можеше да падне гол директно от корнер, но Луков успя да избие с върха на прстите си. При второто изпълнение на ъглов, Масоеро за малко да си отбележи автогол, но топката премина покрай дясната греда. Главният съдия Драгомир Драганов пък странно защо отсъди аут.
Четвърт час преди края Локомотив осъществи пълен обрат. След късо изпълнение на корнер и центриране в наказателното поле, Акиниеми свали с глава към Малонга, който с прецизен удар намери долния десен ъгъл на вратата на Георгиев за 1:2.