Лудогорец продължава с победите, отнесе ЦСКА 1948 (ВИДЕО)

Снимка: ЦСКА 1948

Лудогорец продължава с чудесното си представяне от началото на сезона. В мач от II кръг на Първа лига, „орлите“ се наложиха с 3:0 като домакини на ЦСКА 1948.
Първото полувреме премина при равностойна игра, без почти нищо по-интересно до самия му край. Тогава националът на ЦСКА 1948 – Даниел Наумов – получи удар в главата при сблъсък с Елвис Ману. След лекарска намеса вратарят остана в игра, но малко по-късно бе принудително заменен от Димитър Тодоров.

В 5-ата минута на даденото продължение пък Лудогорец поведе. След центриране от дълбочина, Текпетей засече параболично с глава, намирайки горния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

В началото на втората част Чибота стреля от добра позиция в наказателното поле, но доста неточно.
В 50-та минута Доминик Янков получи пред наказателното поле, влезе в него и стреля опасно по диагонала. Топката обаче профуча покрай лявата греда.
В 58-ата минута Текпетей и Ману направиха отлично двойно в наказателното поле. Първият прати топката в мрежата, но малко преди това прозвуча сигнал за засада. Това пък не позволи и намесата на ВАР, а положението бе доста спорно.
В 65-ата минута Лудогорец все пак удвои аванса си. Дълъг пас намери по десния фланг Дорин Ротариу, който на скорост овладя технично, преодолявайки и Костадин Илиев. Румънецът нахлу в наказателното поле и с прецизен удар по диагонала намери долния десен ъгъл на вратата за 2:0.

В 73-ата минута „орлите“ сложиха точка на спора. Ротариу намери в наказателното поле Сисиньо, който почти от аутлинията върна към границата на вратарското поле. Там Ману безпроблемно засече в мрежата за класическото 3:0.

Малко след попадението над стадион „Хювефарма Арена“ се изля истински потоп.
В даденото продължение Ротариу бе изведен сам срещу вратаря. Ударът му обаче срещна лявата греда.
В ответната атака път Падт спаси опасен изстрел на Топузов.