Локо (Пд) пак се спъна в ЦСКА 1948! ВАР отмени 2 гола, Митко Илиев изпорти дузпа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Снимка: ЦСКА 1948

Локомотив (Пд) и ЦСКА 1948 не излъчиха победител в мач от предпоследния кръг на родния футболен елит. На „Лаута“ съперниците не успяха да стигнат гол, завършвайки 0:0. Така „железничарите“ пропуснаха да си гарантират второто място и участие в турнира Купа на Конференциите.
В 16-ата минута Локомотив пропусна прекрасен шанс да поведе. Кристиан Илич изведе Бирсент Карагарен сам срещу вратаря. Футболистът на домакините бе на път премине покрай Даниел Наумов, който обаче го фаулира и съдията отсъди дузпа. Ударът от бялата точка на Димитър Илиев, обаче бе уловен от Наумов.
В 28-ата Парвиз Умарбаев центрира отдясно, а Георги Минчев засече неспасяемо с глава. Попадението обаче бе отменено от Валентин Железов за нарушение на нападателя срещу Симеон Петров. След консултация с ВАР, решението на главния съдия се потвърди и нулевото равенство се запази.
В 39-ата минута Руан центрира в наказателното поле. Георги Минчев плонжира и засече с глава, но покрай вратата.

В началните минути на втората част съперниците си размениха по едно попадение. Първо Димитър Илиев центрира в наказателното поле. Бирсент Карагарен засече с глава, но покрай вратата.
Малко след това пък Димитър Митков отправи удар с глава, който премина сантиметри от лявата греда на Илко Пиргов.
В 52-ата минута Конър Руан центрира на втора греда. Ангел Лясков стигна до топката и опита да я върне с гърди на Наумов, но доста нескопосано. Димитър Илиев се възползва от това, но ударът му от малък ъгъл бе избит от вратаря в корнер. В ситуацията се стигна и до консултация с ВАР за евентуална игра с ръка на защитника, но такава нямаше.
В 61-ата минута Локо направи нов голям пропуск. Карагарен центрира отдясно. Минчев засече с глава от границата на вратарското поле, но неточно.
В 70-ата минута ЦСКА 1948 прати топката в мрежата на домакините. Димитър Митков изведе с глава Ангел Бастунов сам срещу вратаря. Последният с прецизен удар покрай Пиргов порази целта. След намесата на ВАР обаче, попадението бе отменено заради засада.

В последната минута на редовното време ЦСКА 1948 организира скоростна контра. Топузов преодоля в наказателното поле Алмейда и стреля, но над напречната греда.
Заради намесите на ВАР и другите прекъсвания на играта, главният съдия Валентин Железов назначи 8-минутно продължение. В последната от тях Ангел Лясков се забави с изпълнението на фал и получи втори жълт и съответно червен картон.