Левски възкръсна навръх 3 март! Обърна Берое, а Робърта се развихри мощно (ВИДЕО)

Снимка: levski.bg

Левски победи Берое в 1/8-финален мач от турнира за Купата на България. На стадион „Георги Аспарухов“, „сините“ победиха с 3:1 и продължават напред в турнира. Възпитаниците на Славиша Стоянович направиха пълен обрат, след като Мартин Камбуров бе открил за старозагорци. За това спомогна и червеният картон, който Охене получи при резултат 1:1.
В началните минути Левски бе по-активният тим. „Сините“ обаче стигнаха само до няколко статични положения, от които не успяха да се възползват.
В 24-ата минута Илия Юруков намери пред наказателното поле Мартин Петков. Последният малко се засуети, след което ударът му рикошира във футболист на гостите и излезе в корнер.
180 секунди по-късно Берое поведе. Фейсал Рерас се забави да изчисти центриране в наказателното поле и позволи на Фуртадо го изпревари, след което „синият“ защитник го фаулира, а главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка кошмарът на столичния гранд – Мартин Камбуров – реализира 25-ия си гол срещу този съперник за 0:1.
В 38-ата минута Левски изравни. „Сините“ получиха право да изпълнят фал пред дъгата на наказателното поле. Найджъл Робърта пък с чудесно изпълнение прати топката плътно от вътрешната страна на лявата греда за 1:1.

В 55-ата минута Мартин Петков стреля директно от фал, на малко разстояние от ъгъла на наказателното поле. Генадий Ганев обаче боксира пред голлинията.
120 секунди по-късно Левски можеше да осъществи пълен обрат. Робърта изведе в наказателното поле Ивайло Найденов. Ударът по диагонала на „синия“ юноша обаче бе блестящо спасен от Ганев.
В 61-ата минута Берое остана с човек по-малко. Карлос Охене фаулира Ивайло Найденов, след което, при вече спряна игра, стъпи с бутнонките върху футболиста на домакините. За провинението си той справедливо получи директен червен картон.

4 минути по-късно Левски направи пълен обрат. Илия Юруков нахлу в наказателното поле, където бе фаулиран от Александър Цветков и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Найджъл Робърта бе безапелационен, намирайки горния ляв ъгъл за 2:1.

В 67-ата минута Найджъл Робърта фаулира Генадий Ганев след центриране от корнер. Нападателят получи жълт картон, докато гостите наобиколиха съдията, искайки червен.

В 69-ата минута Макута пусна на границата на наказателното поле към връхлитащия Георги Ангелов. Ударът на последния обаче премина над вратата.
В 74-ата  минута Михайлович се озова на стрелкова позиция на границата на наказателното поле. Ударът му обаче премина високо над вратата.
180 секунди по-късно отново той нахлу в наказателното поле и стреля. Топката обаче рикошира във футболист на Берое и премина над напречната греда, излизайки в корнер.
В 85-ата минута Левски можеше да сложи точка на спора. Илия Юруков получи на границата на наказателното поле и от движение отправи хубав удар към долния десен ъгъл. Ганев обаче плонжира и изби.
В даденото продължение Найджъл Робърта се отскубна сам срещу вратаря и без проблеми го преодоля за крайното 3:1.