Арда удари ЦСКА 1948 за историята! На полуфинал е (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арда победи ЦСКА 1948 в мач от 1/4-финалите в турнира за Купата на България. Възпитаниците на Николай Киров се наложиха с 1:0 в двубой на националния стадион „Васил Левски“ и по този начин се класира за полуфиналите. Това е историческо постижение за тима, който никога досега не бе стигал до тази фаза на надпреварата.

ЦСКА 1948 стигна до попадение в 8-ата минута. Александър Александров центрира отдясно, а Ангел Бастунов засече неспасяемо с глава. Попадението обаче бе отменено заради много тънка засада.
240 секунди по-късно Серкан Юсен центрира към точката за изпълнение на дузпа. Там Ивайло Чочев засече с глава, но Караджов се разтегна максимално и изби с една ръка.
В 36-ата минута пък и Наумов показа класа, след като се справи мощен изстрел от сериозна дистанция на Иван Тилев.

Секунди след началото на втората част, Серкан Юсеин стреля по земя от границата на наказателното поле, но Караджов улови сигурно.

Арда поведе в 55-ата минута. „Сините“ упражниха преса и отнеха топката пред наказателното поле на домакините. Топката отиде вдясно до Тонислав Йорданов, който центрира на задна греда. Там, от ъгъла на вратарското поле, Спас Делев с плонж засече с глава, пращайки топката в мрежата за 0:1.

След 80-ата минута ЦСКА 1948 отправи два опасни удара чрез Юсеин. И в двете ситуации обаче Караджов бе сигурен и улови.

В 84-ата минута пък Арда можеше да си подпечата победата. Георги Атанасов получи в наказателното поле и стреля по земя по диагонала. Наумов обаче плонжира и успя да избие.