Струмска слава спря устремилия се към баражите Спортист (ВИДЕО)

Спортист Своге изпусна да победи Струмска слава в мач от 25-тия кръг на Втора лига, който завърши 0:0. Футболистите на Ивайло Василев създадоха един куп голови положения, а в герой за гостите се превърна вратаря Симеон Симеонов, който спаси всичко, което можеше да се спаси.
22-ата минута страшен шут на Томи Костадинов по диагонал, вратаря майсторски изби в корнер.
В 25-ата минута след разбъркване при ъглов удар Богомил Богомилов опита да завърши атаката със задна ножица, но ударът му бе слаб и вратаря изрита топката напред.
Малко по-късно Спортист създаде още едно добро положение. След центриране отдясно на Йосков стигна до топката в наказателното поле, но не успя да даде точен пас от аутлинията. Минута по-късно Томи Костадинов отправи опасен удар, но топката премина над вратата на гостите.
В 36-ата минута Спортист изпълни бързо пряк свободен удар, топката стигна до Деян Христов, който оправи удар, но защитник на гостите успя да избие в корнер.
Още едно чисто голово положение домакините пропуснаха в 39-ата минута. Тогава Мартин Михайлов се пребори за топката в наказателното поле, пусна към Деян Христов, който стреля мощно, но изпрати топката в аут.
В първите 15 минути на второто полувреме Спортист натисна съперника, но така и не успя да стигне до чисто голово положение.
В 67-ата минута стражът на гостите спаси вратата си суха. След добро центриране на Томи Костадинов отдясно Кирил Янакиев отигра топката, но Симеонов изби в корнер.
В 70-ата минута нова добра атака завърши с хубав удар на Деян Христов, но Симеонов отново спаси вратата си суха. Резервата Джулио Чарлов центрира добре и топката стигна до Христов, който стреля, но не сполучи.
Няколко минути по-късно стражът на гостите отново се превърна в герой, като успя да изпревари Томи Костадинов преди той да бутне топката в мрежата му.
Още едно чисто голово положение пропусна Деян Христов в 77-ата минута. Той стреля по диагонал с левия крак, но топката премина покрай левия стълб на вратата на гостите.
В 90-ата минута Богомил Богомилов се озова в изгодна позиция да стреля с глава, но изпрати топката в аут.
СПОРТИСТ СВОГЕ – СТРУМСКА СЛАВА 0:0
СПОРТИСТ: Стефано Кунчев, Мартин Михайлов, Борислав Стойчев, Богомил Богомилов, Галин Ташев, Ивайло Михайлов, Кристиян Кочилов, Томи Костадинов (83 – Владислав Цеков), Кирил Янакиев (68 – Джулио Чарлов), Валентин Йосков, Деян Христов
СТРУМСКА СЛАВА: Симеон Симеонов, Марио Дилчовски, Димитър Петков, Румен Сандев, Денислав Мицаков, Георги Янев, Георги Мариянов, Борислав Николов, Симеон Вешев (88 – Теодор Мирчев), Ивелин Илиев (75 – Митко Митков), Реджеб Халил (83 – Любомир Граминов)
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Мартин Михайлов, Кристиян Кочилов (Спортист); Румен Сандев, Борислав Николов, Марио Дилчовски, Димитър Петков (Струмска слава)