ЦСКА 1948 удари Ботев (Вр) с дузпа и е в Топ 6 (ВИДЕО)

Снимка: ЦСКА 1948

ЦСКА 1948 победи Ботев (Враца) в мач от XXII кръг на Първа лига. На националния стадион „Васил Левски“, „червените“ се наложиха с 1:0. В тази среща столичани бяха водени от Атанас Борносузов, за което първо KotaSport.com съобщи. Успехът позволи на тима да заеме шестото място във временното класиране. За първи път пък в шампионатен мач врачани бяха водени от новия си треньор – Веселин Великов.
В 13-ата минута Даниел Генов опита да изненада Наумов, като стреля от неудобна позиция. Младият страж на домакините обаче внимаваше и изби в корнер отиващата под напречната греда топка.
В ответната атака Александров проби отдясно и центрира в наказателното поле. Галин Иванов засече от въздуха, но встрани от вратата.
В 25-ата минута Галин Иванов нанесе силен удар от фал. Красимир Костов не успя да улови, въпреки че топка бе отправена право в него. За късмет на гостите, в близост нямаше нито футболист в червен екип и кълбото бе изчистено в корнер.
120 секунди по-късно Даниел Генов нахлу в наказателното поле. Ударът му обаче бе твърде слаб и не затрудни Наумов, който с лекота улови.
В 33-ата минута Чочев стреля мощно от сериозна дистанция, но малко над напречната греда.

В 51-ата минута от ЦСКА 1948 поискаха дузпа. След центриране от корнер, Галин Иванов засече с глава, след което топката се удари в ръката на близкостоящия Аласан Н’Диайе. Волен Чинков обаче не посочи бялата точка.
В 67-ата минута домакините по чудо не поведоха. Митков бе изведен сам срещу вратаря, малко под ъгъл. Нападателят пусна към Галин Иванов, който стреля към опразнената врата. Керчев обаче се хвърли самопожертвувателно и успя да пресече полета на топката, която след това бе уловена от Костов.
В 71-ата минута гостите бяха много близо до попадение. След центриране от кронер, Керчев отправи удар. Даниел Наумов успя да докосне топката, след което тя срещна напречната греда.
240 секунди по-късно ЦСКА 1948 поведе. Русев нахлу в наказателното поле, където бе фаулиран от Петър Генчев и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Галин Иванов бе точен за 1:0.

В 83-ата минута Русев стреля мощно от дистанция. Костов успя да докосне топката, която премина над напречната греда, излизайки в корнер. След неговото изпулнение, отново Русев отправи удар, който рикошира у футболист на гостите и топката мина до лявата греда.
В даденото продължение удар на Бабунски от наказателното поле мина встрани от вратата.
В ответната атака пък шут по диагонала на Топузов бе избит с мъка от Костов.