След драма с дузпи: ЦСКА-София отстрани Лиепая в дебюта на Младенов! Бусато герой (ВИДЕО+СНИМКИ)

Снимка: facebook.com/FKLiepaja

ЦСКА-София преодоля изключително драматично втория квалификационен кръг на Лига на конференциите. На стадион „Даугава“ българският тим и Лиепая не стигнаха до попадение – 0:0. Така, след 0:0 и в първия мач на стадион „Българска армия“, победителят бе определен след изпълнение на дузпи. При тях „армейците“ бяха по-точни и продължават напред в надпреварата. Днешният двубой бе дебютен начело на отбора за Стойчо Младенов.
Двубоят започна равностойно, с лек териториален превес на ЦСКА. Първото чисто положение в мача обаче бе на сметката на Лиепая. В 26-ата минута Миросавлиев получи на чиста отлична позиция в наказателното поле и стреля незабавно. Топката обаче премина на сантиметри от лявата греда.
ЦСКА-София отговори в 34-ата минута. Удар на Мазику бе блокиран. Топката попадна у Вилдсхут, който нахлу в наказателното поле и стреля, но над вратата.
В 39-ата минута гостите по чудо не поведоха. Баи центрира отдясно, а Кайседо засече с глава на метър пред вратарското поле. Звиедрис обаче направи фантастично спасяване, като с една ръка успя да избие отиващата точно под напречната греда топка в корнер.
Снимка: twitter.com/liepajafkСамо 120 секунди по-късно ЦСКА-София направи още по-фрапантен пропуск. Вилдсхут нахлу в наказателното поле и намери Кайседо. Нападателя елиминира вратаря на домакините и стреля към опразнената врата. Защитник на Лиепая обаче някак успя да избие от самата голлиния.

В 63-ата минута топката стигна на границата на наказателното поле до Кейта, чийто удар обаче премина над вратата на Бусато.
В 86-ата минута Лиепая можеше да поведе. Додо нахлу в наказателното поле, премина през Антов и стреля по диагонала. Матей обаче направи решителен шпагат, успявайки да докосне топката, която след това премина сантиметри покрай лявата греда.
Минутка преди края на редовното време футболист на Лиепая падна в наказателното поле на гостите, искайки дузпа. Вместо това, обаче получи жълт картон за симулация.
В даденото продължение не се стигна до нищо интересно и двубоят влезе в две продължения от по 15 минути.

В допълнителните 30 минути съперниците не успяха да стигнат до нищо опасно и крайният победител трябваше да се реши след изпълнения на дузпи.