С първото си докосване: Резерва на Царско село шокира Ботев насред Враца в 90-ата минута (ВИДЕО)

Царско село победи като гост Ботев (Враца) в мач от XXVI кръг на efbet Лига. Съперниците не успяха да си отбележат гол до последната минута на редовното време, когато гостите стигнаха до трите точки. Това бе първи успех за Любослав Пенев като старши треньор на „царете“.
В 25-ата минута Ботев по чудо не поведе. Симеон Мечев изстреля истински снаряд от сериозна дистанция. Топката срещна горната греда, удари се в главата на вратаря Красимир Костов, отново в напречния стълб и излезе в корнер.
В 40-ата минута Леонардо нанесе хубав удар през куп от играчи, но Красимир Костов спаси.
В 53-ата минута Даниел Генов стреля мощно, ала Джони Пласид успя да се намеси и да запази нулевото равенство.
В 81-ата минута, след центриране от корнер, топката стигна до Мирослав Будинов. Нападателят на Царско село засече хубаво от въздуха, но топката премина покрай дясната греда.
В ответната атака Даниел Генов се отскубна сам срещу вратаря. Той обаче си поведе малко по-дълго топката, Пласид се хвърли в краката му и успя да я улови.
В 85-ата минута Георги Минчев стреля силно пред наказателното поле, но над вратата.
В последната минута на редовното време Царско село шокира своите домакини. Мирослав Будинов центрира остро отляво, а влезлият секунди по-рано Тома Ушагелов, с първото си докосване до топката, засече отблизо за 0:1.