Левски и Ботев (Пд) с атрактивно равенство на „Герена“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Снимка: Ботев (Пловдив)

Левски и Ботев (Пд) не излъчиха победител в мач от ХХ кръг на Първа лига. На „Герена“ съперниците направиха атрактивен сблъсък, завършил 2:2.
В 14-ата минута Атанасов стреля неточно от воле. 120 секунди по-късно обаче Ботев поведе. Сулака направи фатална грешка, неуспявайки да изчисти наглед лесна топка. Това позволи на Маркиньос да нахлуе в наказателното поле и да намери Атанас Илиев, който от движение прати топката в горния десен ъгъл за 0:1.
Левски опита да отговори, но стигна до само два неточни удара на Галчев и Димитров.
В 22-ата минута Сулака допусна нова фрапираща грешка. Той позволи на Атанас Илиев елементарно да му отнеме топката до тъча. След това голмайсторът на гостите влезе в наказателното поле и нанесе удар покрай Микулич, но и покрай вратата.
180 секунди по-късно Рабей стреля по диагонала, но Микулич улови сигурно.
В 26-ата минута „сините“ бяха близо до изравнителен гол. След центриране отдясно, Мартин Райнов засече с глава. Топката обаче премина на сантиметри от дясната греда.
В 33-ата минута Левски изравни. Илия Юруков отне топката в центъра на терена и напредна бързо до наказателното поле на Ботев, в което намери Робърта. Нидерландецът залъга Марио Младеновски и с плътен удар по диагонала направи безпомощен Аргилашки за 1:1.
Само 6 минути по-късно „сините“ осъществиха пълен обрат. Робърта се пребори за топката в центъра на терена, след което напредна малко и намери вдясно Мартин Петков. Юношата на столичния гранд пък с великолепен удар от границата на наказателното поле прати топката в горния ляв ъгъл на Аргилашки за 2:1.

В 50-ата минута Робърта стреля от сериозна дистанция. Аргилашки обаче улови без проблеми.
180 секунди по-късно Илия Юруков намери с прекрасен диагонален пас Галчев. Последният влезе в наказателното поле и нанесе удар по диагонала, който обаче премина встрани от вратата. Почти веднага след това пък изстрел от близко на Димитров бе блокиран от защитник на гостите, който предотврати почти сигурен гол.
В 56-ата минута Ботев изравни. Рабей намери на границата на вратарското поле Атанас Илиев, който без проблеми вкара второто си попадение в мача за 2:2.
В 60-ата минута Робърта стреля директно от фал, но Аргилашки улови. При ответната атака Маркиньос се отскубна сам срещу вратаря. Галчев направи решителен шпагат в последния момент и Микулич хвана отклонената топка. При интервенцията си обаче футболистът на домакините получи неприятна контузия и бе заменен принудително от Георги Александров.
Четвърт час преди края Атанас Илиев шутира извън наказателното поле. Топката рикошира и заблуди Микулич, който обаче успя да плонжира и да спаси сигурен гол.
120 секунди по-късно „канарчетата“ бяха още по-близо до гол. Еспиноса засече с глава центриране от корнер. Топката обаче срещна напречната греда и излезе в аут.
В 81-ата минута Ивайло Найденов центрира ниско отдясно. Робърта засече, но покрай лявата греда.
В 2-ата минута на даденото продължение Ботев по чудо не стигна до победата. Славчо Шоколаров засече от ъгъла на вратарското поле центриране отдясно. Топката обаче премина на сантиметри от лявата греда.