В парад на красивите голове: Славия вгорчи дебюта на Пенев и се залепи за Левски (ВИДЕО)

Славия победи като гост Царско село в последен мач от XXV кръг на efbet Лига. „Белите“ се наложиха с 3:1 и по този начин се залепиха зад четвъртия Левски, като разликата между двата отбора е само точка в полза на „сините“. Днешният двубой пък бе официален дебют за Любослав Пенев начело на „царете“, който обаче бе помрачен от загубата.
В 7-ата минута Ивайло Марков центрира в наказателното поле на Славия, Хулио Родригез нанесе удар с глава, но в аут.
13-ата минута се оказа фатална за Славия. Петър Патев центрира отдясно, а Цветелин Чунчуков надскочи Румен Гьонов и с глава прати топката под напречната греда за 0:1.
В 36-ата минута Андерсон Кордейро пусна успоредно на голлинията, Георги Минчев засече от чиста позиция, но не успяда прати топката в мрежата.
В 57-ата минута Славия удвои аванса си. Цветелен Чунчуков бе точен за 0:2, след като от сериозна дистанция намери горния ляв ъгъл на вратата.
Царско село бързо намали изоставането си. Симеон Мечев отбеляза сходен на Чунчуков гол, като с изстрел от над 20 метра намери горния десен ъгъл за 1:2.
Веднага след изпълнението на център, възпитаниците на Любо Пенев пропуснаха уникален шанс да изравнят. Мирослав Будинов бе изведен сам срещу вратаря, но стреля покрай лявата греда.
В 85-ата минута „белите“ сложиха точка на спора. Галин Иванов центрира отляво, топката стигна до Емил Стоев, който с прецизен удар от границата на наказателното поле намери долния десен ъгъл, оформяйки крайното 1:3.