В дебюта на Тунчев: Локо (Пд) вкара и двата гола в мача с ЦСКА 1948, но не победи (ВИДЕО+СНИМКИ)

Снимка: ЦСКА 1948
Локомотив (Пд) и ЦСКА 1948 в мач от XIII кръг на родния футболен елит. На „Лаута“ съперниците си размениха по едно попадение през първото полувреме за крайното 1:1. И двете попадения бяха дело на футболисти на „смърфовете“, но едното бе автогол. Мачът пък бе официален дебют за наставника на пловдивчани Александър Тунчев.
„Смърфовете“ започнаха ударно двубоя и поведоха още в 5-ата минута. След късо разиграване от корнер и центриране на Умарбаев, Лукас Масоеро изпревари Наумов и с глава прати топката в мрежата за 1:0.
Отговорът на ЦСКА бе много бърз и 10 минути по-късно резултатът бе изравнен. След центриране в наказателното поле, Момчил Цветанов опита да пресече, но с глава прати топката в собствената си врата за 1:1.
В 23-ата минута „армейците“ претендираха за дузпа. Марио Топузов се възползва от неразбирателство между „черно-белите“ защитници и Луков и отне топката. В наказателното поле обаче бе задържан от Милош Петрович, но главният съдия не посочи бялата точка.
В началото на втората част опасен удар на Галин Иванов мина покрай гредата.

В 54-ата минута Карагарен проби отдясно и пусна прострелен пас. Георги Минчев засече от движение от границата на вратарското поле, но слабо и Наумов улови без проблем.
180 секунди по-късно Локомотив по чудо не поведе отново. Лукас Салинас проби мощно през центъра, остана сам срещу вратаря и стреля. Наумов обаче показа висока класа и с десния си крак изби в корнер.