ЦСКА-София шамароса Лудогорец насред Разград и е на финал! Изгониха Пенев и още 2 червени картона (ВИДЕО)

Снимка: ludogorets.com

ЦСКА-София е вторият финалист в турнира за Купата на България. „Червените“ елиминираха Лудогорец в 1/2-финалите, след като го победиха насред Разград с 2:1. Така, след 1:1 в първия мач на „Българска армия“, възпитаниците на Любослав Пенев стигнаха до последния мач в надпреварата. Там в пряк сблъсък за трофея ще се изправят срещу Арда, който вчера отстрани Славия.
Гостите започнаха ударно мача и поведоха след по-малко от 180 секунди игра. ЖОрди Кайседо нахлу в наказателното поле и пусна на границата на вратарското за Рафаел Енрике. Последният много технично копна над плонжиралия Кахлина за 0:1.
В 7-ата минута Мено Кох засече с глава центриране от корнер. Топката обаче премина над вратата.
240 секунди след това Кешеру засече с глава центриране от фал, но доста неточно.
Малко по-късно Десподов стреля от неудобна позиция директно от фал. Бусато обаче внимаваше и изби в корнер отиващата под гредата му топка.
В 22-ата минута ЦСКА-София по чудо не удвои аванса си. Кайседо центрира пред границата на вратарското поле, а Тиаго засече с глава. Кахлина обаче направи изумително спасяване, избивайки насочената към лявата сглобка топка.
Това обаче се случи в 36-ата минута. Варела изведе технично в наказателното поле Енрике, който центрира успоредно на голлинията. Георги Йомов пък засече безкомпромисно от непосредствена близост за 0:2.
В 40-ата минута ЦСКА-София можеше да довърши съперника си. Йомов центрира отдясно, а Рафаел Енрике засече атрактивно със задна ножица. Топката обаче премина покрай лявата греда.

В 55-ата минута „червените“ отново пропуснаха да направят преднината си класическа. Йомов овладя на гърди центриране на ъгъла на вратарското поле и стреля мощно по диагонала. Кахлина обаче отново показа фантастичен рефлекс и изби с една ръка.
В 61-ата минута Лудогорец можеше да върне интригата. Десподов бе изведен сам срещу вратаря. Бусато обаче отрази удара му.
240 секунди „орлите“ пропуснаха нова възможност. Десподов стреля от фал пред наказателното поле. Топката обаче срещна дясната греда и излезе в аут.
В ответната атака пък Йомов не успя от чудесна позиция в наказателното поле да засече добре от въздуха.
Веднага след това мощна тупалка на Антон Недялков от границата на наказателното поле бе боксирана от Бусато.
В 70-ата минута отново Кахлина бе последна преграда пред нов гол за ЦСКА-София, този път след удар в долния десен ъгъл на Варела.
180 секунди по-късно Лудогорец намали изоставането си. Вандерсон пусна с пета на границата на наказателното поле към Елвис Ману, чийто удар намери долния ляв ъгъл на вратата за 1:2.

В 86-ата минута на терена стана много горещо. Алекс Сантана извърши изключително груб фал на тъчлинията срещу Митков. От „червената“ пейка скочиха срещу Кабаков, като старши треньорът Любослав Пенев получи втори жълт и съответно червен картон. Сантана получи директен червен картон, а Турицов, най-вероятно за реплики, също бе отстранен с втори жълт картон.