Царско село удари Арда за първа победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Снимка: ПФК Арда

Царско село победи Арда в мач от V кръг на Първа лига. На стадиона на столичани домакините се наложиха с 1:0. Това беше първи успех за възпитаниците на Антони Здравков през този сезон.
„Царете“ понесоха неприятен удар още в 12-ата минута. Димо Бакалов получи контузия и бе принудително заменен.
В 18-ата минута Караджов увисна при центриране от корнер и топката се насочи към голлинията. За късмет на гостите обаче, техен футболист бе на точното място и изчисти.
В 29-ата минута Меси Мезу направи шокиращ пропуск. Стоев опита да върне с глава към Караджов. Нападателят на Царско село обаче пресече, преодоля стража и стреля в опразнената врата, но уцели дясната греда. Интересното е, че в ситуацията бе маркирана засада.
240 секунди по-късно и Арда можеше да поведе. Делев центрира към Йорданов, който засече с глава от границата на вратарското поле, но право в Георгиев, който улови.
В даденото продължение на първата част Арда можеше да открие резултата с атрактивно изпълнение. Спас Делев стреля със задна ножица, но Георгиев спаси.

Царско село поведе в 50-ата минута. Нганиони центрира отляво. Васил Шопов пък реализира изключително красиво попадение, след като засече от въздуха и прати топката в далечния ъгъл за 1:0.

Почти веднага след това Арда можеше да изравни. Коконов получи в наказателното поле и стреля по диагонала. Топката обаче профуча покрай дясната греда.
В 57-ата минута Меси Мезу се отскубна от защитата на Арда, озова се сам срещу вратаря и стреля, но покрай дясната греда.
В 69-ата минута Арда по чудо не изравни. След центриране отдясно, защитата на домакините не успя да изчисти. Топката стигна на границата на вратарското до Жуниньо, чийто удар от воле обаче премина над напречната греда.
В ответната атака „царете“ можеха да сложат точка на спора. Шопов стреля от ъгъла на вратарското поле, но Караджов успя да избие в корнер.
Арда можеше да изравни в даденото продължение. Тонислав Йорданов нанесе хубав удар от границата на наказателното поле, насочен в долния ляв ъгъл. Янко Георгиев обаче плонжира и изби, запазвайки победата за своя отбор.

loading…

предишна статияБотев (Вр) картотекира бразилецСледваща статияБелия: Обяснение ще търсим през седмицата, но не би трябвало да се изтърват подобни положения