Страхотен Лудогорец обърна шампиона на Украйна, въпреки нелеп автогол (ВИДЕО)

Лудогорец постигна изключително престижна победа над Динамо (Киев). В контролна среща, играна в Турция, родният шампион се наложи над този на Украйна с 2:1. „Орлите“ си вкараха нелеп автогол за 0:1, но успяха да осъществят обрат и да се наложат над именития си съперник.
Украинският шампион поведе в 23-ата минута след автогол на Ренан, а в 39-ата Каули изравни.
В 5-ата минута Вердон стреля от добра позиция, но над вратата.
В 19-ата минута пък Ренан показа класа, след като плонжира и изби опасен удар на Беседин.
240 секунди по-късно украинският шампион поведе. След остро центриране по земя, Вердон изчисти, но топката срещна десния крак на Ренан и спря в мрежата му за 0:1.
В 33-ата минута Десподов за малко да отбележи уникален гол. Родният национал опита да прехвърли вратаря на Динамо от над 30 метра, но топката премина до дясната сглобка.
Все пак Лудогорец успя да изравни в 39-ата минута. Текпетей центрира отдясно, стражът и двама играчи на киевчани не успяха да изчистят, а Каули засече в опразнената врата за 1:1.

В 56-ата минута Лудогорец осъществи пълен обрат. Кирил Десподов центрира от корнер, а Жосуе Са засече с десния крак от границата на вратарското поле за 2:1.

120 секунди след това Лудогорец можеше да стигне и до трети гол. Каули изведе чудесно Клаудиу Кешеру сам срещу вратаря, но ударът на последния срещна дясната греда. В ситуацията бе маркирана засада, каквато обаче телевизионните повторения показаха, че няма.
В 80-ата минута Динамо можеше да изравни. Хубаво изпълнение на фал от Леднев обаче срещна дясната греда на Пламен Илиев.
В даденото продължение пък главният съдия не отсъди очевадна дузпа за Лудогорец, за нарушение срещу Десподов.
ЛУДОГОРЕЦ: Ренан, Жордан Икоко, Оливие Вердон, Жосуе Са, Антон Недялков, Светослав Дяков, Стефан Баджи, Каули Оливейра, Клаудиу Кешеру, Кирил Десподов, Бърнард Текпетей
ДИНАМО (КИЕВ): 1. Бушчан, 94. Кедзиора, 25. Забарний, 16. Миколенко, 4. Попов, 5. Сидорчук, 29. Буялский, 10. Шапаренко, 14. Де Пеня, 41. Беседин, 22. Родригес