Украйна тресна Северна Македония в мач с 2 изпуснати дузпи (ВИДЕО)

Снимка: uefa.com

Украйна победи Северна Македония с 2:1 във втората си среща от програмата на група C на Евро 2020.
Мачът започна с натиск на украинците и още в началото се наложи Димитриевски да се намесва, за да избие топката от главата на Малиновски. В 8-ата минута стражът отново не позволи на съперниковия футболист да вкара, след като хвана удара му от границата на наказателното поле.

В 11-ата Яремчук реши да подава успоредно на голлинията, вместо да стреля от удобна позиция, но решението му се оказа грешно. Пет след това Северна Македония за пръв път от началото стигна до противниковата врата, като след центриране отдясно, Елиф Елмас имаше възможност да стреля, но го направи твърде слабо и неточно.
Натискът на украинците даде резултат в 29-ата минута. След изпълнение на корнер топката стигна до Карабаев, който я отклони към капитана Ярмоленко и той се разписа отблизо за 1:0.
Пет по-късно Яремчук се отскубна от защитата на Северна Македония, напредна и стреля по земя в близкия ъгъл – 2:0!
В 39-ата минута Пандев бе изведен, след което демонстрира добра техника срещу противников футболист, за да завърши накрая с прехвърлящ красив удар. Голът обаче бе отменен заради засада.
В началото на втората част Северна Македония стигна до чистата ситуация, която завърши с удар отблизо, но и отлична намеса на Бушчан.
В 54-ата минута далечен изстрел на символичните гости и спасяване с една ръка – топката се отби в напречния стълб. В разигралата се след това ситуация Пандев си спечели дузпа. Алиоски се нае с изпълнението, Бушчан спаси, но топката се върна в играча на северномакедонците, който този път не сбърка и намали изоставането на тима си.
След час игра Димитриевски спаси нов удар изстрел на Малиновски. Малко след това Трайкович стреля опасно, но Бушчан не позволи да бъде изненадан.
Така се стигна до 75-ата минута, когато Виктор Циганков бе изведен очи в очи с вратаря, но шутира покрай вратата. Вратарят на Северна Македония Димитревски пък спаси дузпа в 84-ата.
УКРАЙНА: 1. Бушчан, 6. Степаненко, 7. Ярмоленко (к), 8. Малиновский, 9. Яремчук, 10. Шапаренко, 12. Забарни, 16. Миколенко, 17. Зинченко, 21. Караваев, 22. Матвийенко;
СЕВЕРНА МАКЕДОНИЯ: 1. Димитриевски, 5. Адеми, 6. Муслиу, 8. Альоски, 10. Пандев (к), 13. С. Ристовски, 14. Д. Велковски, 16. Николов, 17. Барди, 20. Спировски, 21. Елмас;