Локо (Пд) не се даде и на Копенхаген! „Смърфовете“ с греда и червен картон, гостите изпуснаха дузпа (ВИДЕО)

Снимка: lokomotivpd.com

Локомотив (Пловдив) и Копенхаген не излъчиха в първи мач от третия кръг на Лигата на конференциите. На „Лаута“ „смърфовете“ и техните гости си размениха по едно попадение през вторите 45 минути за крайното 1:1. В добавеното време на мача пък Айвън Ангелов получи директен червен картон и родният тим доигра срещата с човек по-малко.
Първото полувреме премина при равностойна игра, с по едно положение за двата отбора.
В 5-ата минута Вилчек бе изведен сам срещу Пиргов, мина покрай него, но много си скъси ъгъла и ударът му не намери очертанията на вратата.
В 40-ата минута Локомотив по вудо не поведе. Димитър Илиев намери пред наказателното поле Бирсент Карагарен, който залъга футболист на съперника и стреля мощно по диагонала. Топката обаче разтресе напречната греда.

В началото на втората част Дикс центрира отдясно. Стаге засече с глава, но над вратата.
В 54-ата минута Стаге получи пред вратарското поле и стреля незабавно. Топката обаче отби в Крачун и излезе в корнер. Гостите имаха претенции за дузпа, за игра с ръка на защитника на „смърфовете“. От повторенията обаче ясно се видя, че кълбото се удря в крака му.
Локомотив поведе след час игра. Бирсент Карагарен получи на левия ъгъл на наказателното поле, нахлу в него и бе спънат от Нелсон. Главният съдия веднага отсъди дузпа. От бялата точка пък Димитър Илиев бе безапелационен за 1:0.

В 71-ата минута пловдивчани можеха да удвоят аванса си. След центриране отдясно, Димитър Илиев засече с глава на 2-3 метра пред вратарското поле. Грабара обаче успя да улови току пред голлинията.
180 секунди по-късно Копенхаген изравни с първия си точен удар в мача. Гостите получиха право да изпълнят фал пред наказателното поле. Пеп Биел го изпълни блестящо, пращайки топката плътно от вътрешната страна на лявата греда за 1:1.

След още в минути гостите можеха да осъществят пълен обрат. Руан фаулира в наказателното поле Дикс и главният съдия отсъди дузпа. Уилчек се нагърби с изпълнението, но ударът му срещна лявата греда.
В 85-ата минута Димитър Илиев изведе Карагарен сам срещу вратаря. Последният преодоля вратаря и стреля към опразнената врата. В сетния миг обаче, защитник на гостите се хвърли на шпагат и изби в корнер.
В 94-ата минута Айвън Ангелов извърши нарушение в центъра на терена, което не бе особено грубо. Главният съдия обаче му показа директен червен картон и пловдивчани останаха с човек по-малко.