Берое разгроми ЦСКА 1948 (ВИДЕО)

„Берое“ се наложи с 4:0 във втората си контрола преди старта на шампионата. „Зелено-белите“ се наложиха над ЦСКА 1948 след две попадения на Гаюс Макоута и Ибрахима Конте.
В 9-та минута „Берое“ организира добра атака след двойно подаване между Макоута и Фуртадо, а топката попадна в Минчев, който шутира от границата на пеналта, но топката не намери целта.
Пет минути след това Макоута засече с глава центрирана от корнер топка, но ударът му мина над вратата.
„Берое“ излезе напред в резултата в 17-та минута, когато Минчев отне топката пред наказателното поле и изведе Макоута сам срещу вратаря. Рожденикът не пропусна и прати кълбото в мрежата – 1:0.
Три минути след това „Берое“ удвои резултата чрез Ибрахима Конте, който се разписа с хубав удар от границата на наказателното поле.
В 30-та минута Галин Иванов стреля от дъгата на пеналта, но Ганев успя да избие. Топката попадна в Младенов, който се опита да преодолее стража от малък ъгъл, но ударът бе блокиран в корнер.
След изпълнението Пиргов засече с глава, но Ганев спаси.
Пет минути след подновяване на играта Александър бе изведен зад гърба на отбраната, навлезе в пеналта и стреля, но Ангелов се намеси.
Минута по-късно Александров центрира, а Русев засече атрактивно топката от въздуха, но ударът му мина покрай вратата.
В 57-та минута Минчев отне в центъра и изведе Макоута, който надбяга бранител на съперника и не сбърка, останал сам срещу вратаря – 3:0.
В 64-та минута резултатът стана 4:0. Минчев изведе Фал в пеналта, а нападателят бе съборен. Реферът отсъди дузпа и зад топката застана Ибрахима Конте, който бе безпогрешен – 4:0.
В 77-та минута Галин Иванов навлезе в наказателното поле и стреля по земя, но Василев се намеси блестящо и изби.
Минута преди края Топузов бе изведен зад гърба на отбраната и стреля, но Василев се намеси, а след това Динков изчисти.
В добавеното време Александър Василев пробва прехвърлящ удар от над 40 м, но вратарят на съперника с мъка изби в корнер.
В последната си проверка преди подновяването на шампионата „Берое“ ще играе срещу „Хебър“. Двубоят е насрочен за 31 юли.
„Берое“ – ЦСКА 1948 4:0
Голмайстори: 1:0 Макоута 17′, 2:0 Конте 20′, 3:0 Макоута 57′, 4:0 Конте 64
„Берое“: Генадий Ганев (46′- Християн Василев), 6. Александър Цветков (к), 27. Крум Стоянов (46′- 19. Александър Василев), 59. Илиас Хасани (46′- 25. Георги Ангелов), 5. Теди Мезаг (65′- 15. Георги Динков), 10. Гаюс Макоута, 11. Алиун Фал (65′- 21. Зоран Йосипович), 20. Стив Фуртадо (65′- 3. Джунейт Али), 73. Иван Минчев (65′- 77. Радослав Апостолов), 17. Ибрахима Конте (65′- 8. Карлос Охене), 22. Октавио
ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 3. Димитър Пиргов, 21. Венцислав Василев (к), 25. Александър Александров, 30. Димо Атанасов, 8. Ивайло Климентов, 10. Васил Шопов, 20. Ангел Бастунов, 33. Галин Иванов, 17. Даниел Младенов, 11. Денислав Александорв