Царско село отнесе Ботев (Вр) под Околчица, нанасяйки му осма поредна загуба (ВИДЕО)

Снимка: Ботев (Пд)

Царско село победи като гост Ботев (Враца) в мач от XIX кръг на родния футболен елит. На стадион „Христо Ботев“ под Околчица, възпитаниците на Любослав Пенев се наложиха с 3:0. За селекцията на Антони Здравков пък това бе осма поредна загуба.
Царско село можеше да поведе след само 120 секунди игра. Стефан Христов центрира отдясно към Андерсон Кордейро, който обаче не успя да се разпише от непосредствена близост.
Гостите поведоха в 12-ата минута. Реян Даскалов пусна страхотен пас от дълбочина към Андерсон Кордейро. Последният се отскубна от двама защитници, остана сам срещу вратаря и много фино копна над него за 0:1.
В 17-ата минута Лъчезар Балтанов нанесе много хубав от фал. Топката обаче профуча покрай дясната греда.
В 24-ата минута Царско село удвои аванса си. Венцислав Керчев фаулира в наказателното поле откъсващия се сам срещу вратаря Панайотис Лука, за което главният съдия отсъди дузпа и даде жълт картон на провинилия се. От бялата точка пък потърпевшият бе безапелационен за 0:2.
В даденото продължение на първото полувреме, Ботев можеше да намали изоставането си. Дориан Бабунски засече центриране от корнер. Пласид обаче показа чудесна реакция и успя да избие току пред голлинията.

В 55-ата минута Ботев остана с човек по-малко на терена. Кордейро проби мощно отляво и бе фаулиран от Илиян Миланов. За нарушението футболистът на домакините получи втори жълт и съответно червен картон.

Царско село можеше да оформи класиката в резултата в 72-ата минута. Удар на Ивайло Марков бе избит от Красимир Костов. Топката попадна у Карим Роси, който от непосредствена близост направи по-трудното, уцелвайки падналия на земята вратар.
Това обаче се случи 60 секунди по-късно. Димитър Костадинов получи в наказателното поле, освободи се технично от съперник и с премерен удар с левия крак намери долния десен ъгъл на вратата за 0:3.