10 от Арда отмъкнаха точка от Враца (ВИДЕО)

Ботев (Враца) и Арда (Кърджали) не излъчиха победител в мач от петия кръг на efbet Лига. На стадион „Христо Ботев“ под Околчица, съперниците не успяха да стигнат до гол, завършвайки при 0:0. Възпитаниците на Николай Киров пък играха цяло второ полувреме с човек по-малко, след като в самото му начало капитанът Пламен Крумов получи червен картон.
През първата част съперниците предложиха равностойна игра, без много положения и пред двете врати. В 22-ата минута Иван Коконов се озова на добра позиция в наказателното поле и стреля силно. Красимир Костов обаче прояви чудесен рефлекс и изби в корнер. Ботев (Вр) отговори в 37-ата минута. Юлиан Ненов нанесе мощен удар пред наказателното поле, но над вратата.

120 секунди след началото на втората част, Арда остана с човек по-малко. Капитанът Пламен Крумов задържа в средата на терена Даниел Генов, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

В 83-ата минута обаче именно Арда можеше да поведе. Емил Мартинов стреля мощно от сериозна дистанция, но топката профуча встрани от вратата на Костов.
Малко преди края на редовното време и Ботев можеше да стигне до гол. Атанас Зехиров центрира остро отдясно, но сантиметри разделиха Петър Атанасов от това да засече в непосредствена близост пред голлинията.