Берое удари Ботев (Вр), Камбуров записа името си в историята със златни букви (ВИДЕО)

Берое победи като домакин Ботев (Вр). На стадиона на старозагорци възпитаниците на Петър Колев се наложиха с минималното 1:0. Гостите пък завършиха двубоя с човек по-малко, след като Йоан Бауренски получи червен картон.
Освен с успеха на Берое, двубоят ще запомни и с това, че Мартин Камбуров окончателно влезе в историята на родния футбол. Тъкмо нападателят донесе победата на заралии. Голът му пък бе под номер 253 в родния елит, с което изравни Петър Жеков.
Двубоят започна с натиск на домакините от Стара Загора. В 4-ата минута Камара отправи слаб далечен изстрел и логично Костов улови без проблем.
В 10-ата минута дойде и най-чистото положение до този момент, но то бе на сметката на врачани. Дориан Бабунски опита късмета си от пряк свободен удар, но за негово нещастие кълбото премина на сантиметри от страничния стълб. Веднага след това в ответната атака отново Камара опита да прехвърли Костов, но безуспешно.
Натискът на Берое обаче продължи и в следващите минути. В 17-ата след центриране от корнер Камара игра с глава, а топката попадна в Сако. Той от изключително близка дистанция не успя да отправи хубав изстрел и изкара в аут. В 30-ата минута Серкан Юсеин опита далечен удар, но неточно.
В 32-ата минута Стийв Фуртадо центрира добре отдясно и намери непокрития Мартин Камбуров. Нападателят скочи и отправи опасен изстрел с глава, но право в ръцете на Костов.
6 минути по-късно Лебон намери Серкан в наказателното поле. Полузащитникът овладя добре и с лъжливо движение успя да се справи със защитник на гостите. Завършващият му шут обаче се оказа не толкова добър и не намери очертанията на вратата.
В 42-ата минута Камара направи прекрасен рейд отдясно и копна кълбото към Камбуров. Капитанът на Берое игра с глава от близка дистанция, но изкара в аут.

Берое поведе по-малко от 180 секунди след началото на втората част. Лебон бе фаулиран в наказателното поле от Валери Христов и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Мартин Камбуров бе безапелационен за 1:0. По този начин той изравни считания доскоро за недостижим рекорд от 253 попадения на легендата на ЦСКА – Петър Жеков.

В 70-ата минута Камбуров можеше и да задмине Петър Жеков. Той бе изведен в наказателното поле, освободи се технично от Мартин Николов, опита да залъже и вратаря и стреля. Костов все пак успя да омекоти топката, след което Сержио я изчисти пред голлинията.
6 минути по-късно Ботев остана с човек по-малко. Йоан Бауренски получи директен червен картон, след като ситуация бе разгледана с ВАР.
В 85-ата минута Беоре можеше да сложи точка на спора. Удар от наказателното поле на Фуртадо обаче срещна лявата греда. Секунди по-късно Камбуров бе изведен сам срещу вратаря. Изстрелът му обаче бе избит с крак Костов.

loading…

предишна статияДубълът на Ботев остава без загуба,Янтра без победа е на дънотоСледваща статияПетър Колев: Трябваше задължително да спечелим