ЦСКА-София с трудна ,но важна победа в Монтана (ВИДЕО)

ЦСКА-София победи трудно Монтана с 2:1 в мач от XII кръг на родния футболен елит игран н стадиона „Огоста“ .
Не бяха изминали и 20 секунди, когато пред ЦСКА-София се откри добра възможност. Енрике стреля пред наказателното поле, но встрани от вратата.
В 8-ата минута ЦСКА-София поведе. Греъм Кери центрира остро отляво. Раян Сенхаджи опита да избие отиващата към Ахмедов топка, но вместо това я прати в собствената си врата за 0:1.

240 секунди по-късно гостите можеха да удвоят аванса си. Тиаго намери с чудесен пас Ахмедов. Нападателя нахлу в наказателното поле и стреля по диагонала. Орлинов обаче успя да докосне топката, която мина на сантиметри от дясната греда, излизайки в корнер.
След още 3 минути пък Али Соу нанесе мощен удар, който срещна мрежата, но от външната й страна.
В 31-ата минута ЦСКА-София по чудо не стигна до второ попадение. Тиаго центрира прекрасно почти от аутлинията. Енрике засече с глава от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри над напречната греда.
В 37-ата минута Монтана стигна до първата си възможност да застраши Бусато. Капитанът Иван Михов стреля директно от фал от удобна позиция, но над напречната греда.
В 43-ата минута домакините пропуснаха страхотна възможност да изравня. Владимир Айтов нахлу в наказателното поле отляво и върна назад. Стефан Каменов засече от движение от чиста позиция, но покрай дясната греда.
В 51-та минута Орлинов отново бе блестящ и спаси два последователин удара от упор на Ахмед Ахмедов. Пак той в 71-та минута отказа и Синклеър.
След осем поредни мача без гол Али Соу най-после се разписа  в 76-ата минута и вкара така важния за червените гол. Само 120 секунди по-късно обаче,Монтана се върна в мача с попадение на Николай Минков. Той направи добавка отблизо,след като Бусато отби удар на Сергей Георгиев.