ЦСКА 1948 отнесе Славия! Подпечата „белия“ билет за битката за оцеляване (ВИДЕО+СНИМКИ)

Снимка: ЦСКА 1948

ЦСКА 1948 победи Славия в мач от XXIII кръг на Първа Лига. На стадиона в „Овча купел“, „армейците“ се наложиха с 3:1 в дебюта на новия си наставник Росен Кирилов. По този начин те се утвърждават в първата шестица на класирането, като се доближи и само на 2 точки от петия Берое. „Белите“ пък остават на 12-а позиция с 19 точки и вече имат единствено математически шансове да излязат от долната четворка на втората осмица, която ще определи изпадащите.
В 7-ата минута Серкан Юсеин изведе Денислав Александров. Последният стреля от наказателното поле, но топката премина вляво от вратата.
Домакините отговориха с далечен шут на Узунов, който обаче не затрудни Наумов.
В 13-ата минута Русев нахлу в наказателното поле и стреля, но защитник на домакините блокира, след което топката стана лесна за улавяне от Вуцов.
В 28-ата минута Димитър Митков удари при спряна игра леко с юмрук в гърдите Владислав Узунов. Главният съдия обаче прецени, че нападателят на гостите заслужава само жълт картон.
В 35-ата минута ЦСКА 1948 можеше да поведе. Денислав Александров получи от Георги Русев на границата на наказателното поле и прехвърли излезлия да го пресрещне Вуцов. Топката обаче премина покрай дясната греда.
В 40-ата минута Марин получи вляво в наказателното поле и стреля от въздуха по диагонала. Вуцов обаче успя да избие.
В ответната атака Макрилос нанесе бомбен удар от сериозна дистанция, но Наумов изби с една ръка в корнер.

В 50-ата минута Чочев стреля директно от фал. Вуцов обаче улови сигурно.
В 67-ата ЦСКА 1948 поведе. Шопов овладя в наказателното поле, залъга футболист на домакините и пусна до себе си за Ангел Бастунов. Последният с прецизен удар по земята прати топката в мрежата за 0:1.

10 минути по-късно „армейците“ можеха да удвоят аванса си. След успореден пас отдясно, Михаил Александров бе на път да си вкара автогол, след като пресече. Топката обаче премина на сантиметри от лявата греда, излизайки в корнер.
В 80-ата минута Радослав Кирилов проби отляво, влезе в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но над вратата.
Минутка по-късно удар на Кирилов бе блокиран. Топката стигна до Александров, чийто шут от чиста позиция бе спасен от Наумов.
В 86-ата минута ЦСКА 1948 си подпечата победата. Удар на Русев от наказателното поле срещна напречната греда. Топката обаче попадна у Васил Шопов, който не сгреши при добавката за 0:2.

120 секунди по-късно „армейците“ направиха преднината си класическа. Денислав Александров се възползва от грешка в „бялата“ защита, остана сам срещу вратаря и без проблеми го преодоля за 0:3.

В последните секунди на 3-минутното продължение Славия стигна до почетно попадение. Димитър Рангелов с добавка оформи крайното 1:3.