Славия отнесе Етър и го засили към Втора лига (ВИДЕО)

Славия победи Етър в мач от група „Б“ на втората осмица на родния футболен елит. На стадион „Ивайло“ във Велико Търново, „белите“ се наложиха с 3:0. По този начин те излязоха отново начело на групата, изпреварвайки Ботев (Вр). Възпитаниците на Александър Томаш пък остават последни и се все повече се доближават до изпадане във Втора лига. Двубоят започна с едноминутно мълчание, превърнало се в аплодисменти в памет на починалата легенда на ЦСКА и родния футбол Георги Димитров-Джеки.
През първото полувреме съперниците проведоха сериозна битка в средата на терена, а положения и пред двете врати липсваха. Чак в продължението се стигна до напрежение в наказателното поле на гостите. Мезу свали с гърди за Боруков, който стреля от близо, но шутът му бе блокиран.

Славия поведе в 54-ата минута. Ертан Томбак проби отдясно и пусна остър пас по земя. Топката мина през няколко футболиста и стигна на ъгъла на вратарското поле, откъдето Радослав Кирилов я прати под напречната греда за 0:1.

В 69-ата минута „белите“ си подпечата успеха. Емил Стоев центрира в наказателното поле към Радослав Кирилов, който засече от въздуха, пращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата за 0:2.

В 78-ата минута Етър можеше да върне интригата в мача. Милчо Ангелов засече с глава центриране в наказателното поле. Вуцов обаче показа чудесен рефлекс и изби отиващата под напречната греда топка.
В ответната атака столичани направиха сериозен пропуск. Петер Макрилос получи пас на границата на вратарското поле. Той засече от движение, но в напречната греда.
В 81-ата минута Славия окончателното сложи точка на спора. Радослав Кирилов получи в наказателното поле и стреля по диагонала. Топката обаче срещна лявата греда и се върна към терена, където Петер Макрилос направи добавка от близо за 0:3.