Лудогорец си го изкара на Славия (ВИДЕО)

Лудогорец се наложи с 3:0 срещу Славия в мач от втория кръг на efbet Лига. На стадиона в Разград, „орлите“ надвиха столичани. Дебют за родния шампион, при това като титуляр, записа последното ново попълнение – Хигиньо Марин Ескави.
Лудогорец можеше да поведе в 19-ата минута. Антон Недялков получи вляво на наказателното поле и пусна успореден пас към Марин. Испанецът засече от движение, но покрай лявата греда.
В 44-ата минута Лудогорец поведе. Силен изстрел бе избит от Стергиакис. Топката обаче стигна до Сисиньо, който с удара си я заби в тревата, след което тя прехвърли стража и влетя в мрежата му за 1:0.

Опасно положение пред вратата на гостите се откри в 55-ата минута, когато добра топка бе върната на футболист в зелено, но ударът бе твърде слаб, за да създаде проблем на Стергиакис.
Обстановката започна да се нажежава като Славия започна по-агресивна игра. В 65-ата минута се откри шанс за столичани, но Йомов не се справи добре със заученото изпълнение на фал.
В 72-ата минута „орлите“ удвоиха аванса си. Гамаков извърши нарушение пред наказателното поле. С изпълнението на фала се нагърби Чибота, който прати топката във вратарския ъгъл. Кълбото се чукна в дясната греда и влетя във вратата за 2:0.
Само 7 минути по-късно шампионите оформиха класиката в резултата. За нарушение в наказателното поле, главният арбитър отсъди дузпа. От бялата точка капитанът Моци бе безупречен за крайното 3:0.