Лудогорец разпиля Берое и си капарира десетата титла (ВИДЕО)

Снимка: beroe.bg

Лудогорец победи Берое в мач от ХХ кръг на Първа лига. На стадион „Берое“ в Стара Загора, шампионите се наложиха с 4:1. По този начин „орлите“ дръпнаха с 8 точки пред втория ЦСКА-София и си капарираха десетата поредна титла на България.
Лудогорец поведе след по-малко от 180 секунди игра. Текпетей изведе Клаудиу Кешеру сам срещу вратаря. Румънецът пък много технично копна над Ганев за 0:1.
В 8-ата минута „орлите“ можеха да удвоят аванса си. Кирил Десподов изпълни много добре фал, но топката срещна напречната греда.
В следващите минути няколко спорни фала в ползва на Лудогорец нагнетиха напрежение на резервната скамейка на Берое. В крайна сметка Йордан Господинов получи жълт картон.
В последната минута на полувремето Берое пропусна чудесен шанс да изравни. Цветков изведе Фуртадо сам срещу вратаря, малко под ъгъл. Той пусна към Макоута, който не успя да нанесе добър удар към опразнената врата.
В даденото продължение пък удар на Фал премина над лявата сглобка.

В 52-ата минута Берое изравни. Иван Минчев изпълни перфектно фал, на метър пред наказателното поле, пращайки топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Пламен Илиев за 1:1.

Само 240 секунди по-късно старозагорци можеха да осъществят пълен обрат. Добавка на Лебон обаче бе избита току пред голлинията от Сисиньо.
В 62-ата минута Лудогорец възстанови аванса си. Появилият се преди 2 минути Елвис Ману бе изведен сам срещу вратаря и без проблеми го преодоля за 1:2.

Четвърт час преди края, Ману стреля от дистанция. Топката рикошира в Мезаг и се насочи към долни десен ъгъл на вратата. Ганчев обаче направи фантастично спасяване с една ръка.
В 82-ата минута Лудогорец сложи точка на спора. Отново Ману бе изведен сам срещу Генадий Ганев, в случая от Десподов, и отново не сгреши за 1:3.
В 89-ата минута шампионите стигнаха и до четвърто попадение. Десподов нахлу в наказателното поле и с прекрасен удар по диагонала прати топката над плонжа на Ганев за крайното 1:4.