Лудогорец прегърна титлата с класика над Левски (ВИДЕО)

Снимка: levski.bg
Лудогорец победи Левски в предпоследния кръг от efbet Лига. На стадиона в Разград, „орлите“ се наложиха с категоричното 3:0. Двубоят бе без значение за възпитаниците на Павел Върба, които отдаван си гарантираха деветата поредна шампионска титла, която ще им бъде връчена минути след последния съдийски сигнал.
В 8-ата минута Левски организира отлична атака. Мазурек центрира отдясно, а от ъгъла на вратарското поле Робърта засече от воле. Топката обаче премина високо над вратата.
180 секунди по-късно Лозев центрира отдясно. Терзиев обаче се намеси решително, избивайки в корнер току пред главата на Робърта, който едва ли щеше да сгреши от непосредствена близост.
Лудогорец отговори подобаващо в 16-ата минута. Икоко центрира прекрасно отдясно, Вандерсон засече от воле, насочвайки топката в долния десен ъгъл. Георгиев обаче прояви страхотен рефлекс и изби в корнер.
Лудогорец поведе в 26-ата минута. Точен от дузпа бе Козмин Моци. Наказателният удар пък бе отсъден за нарушение на Райнов срещу Вандерсон, който преди това мина като на парад между двама футболиста на гостите.
В 38-ата минута Мазурек бе изведен в наказателното поле. Ударът му от почти нулев ъгъл обаче бе уловен от Ренан.
В 43-ата минута Горанов проби отляво и намери в наказателното поле Робърта. Нидерландецът много технично с пета изведе Деян Лозев сам срещу вратаря. Ударът на „синия“ футболист бе отразен от бразилския страж. В ситуацията бе отсъдена и засада на Лозев, каквато обаче категорично нямаше.

В самото начало на втора част Илия Юруков центрира в наказателното поле, където Паулиньо засече от въздуха. Ударът обаче бе слаб и право в Ренан.
В 66-ата минута Лудогорец удвои аванса си. Каули изведе сам срещу вратаря Чибота, който технично стреля покрай Георгиев за 2:0.

В 72-ата минута Тауата стреля мощно от малък ъгъл, но Георгиев успя да избие.
Четвърт час преди края Лудогорец оформи класиката в резултата. Битон получи на границата на наказателното поле, финтира с едно движение Горанов и Райнов и останал очи в очи с Георгиев не сгреши за 3:0.

В 85-ата минута се стигна до грозни сцени на терена. Горанов фаулира Баджи, след което футболистът на Лудогорец се нахвърли върху „синия“ капитан и го хвана за врата. За кратко се скупчиха много играчи около „горещата“ точка. В крайна сметка всичко приключи с жълти картони за Баджи и Горанов.