Локомотив тресна ЦСКА-София! Защитник закопа „червените“ (ВИДЕО)

Локомотив (Пловдив) победи ЦСКА-София в мач от VII кръг на родния футболен елит. На „Лаута“ „смърфовете“ се наложиха с 2:1. В грешник за „червените“ се превърна защитникът Юрген Матей, който си отбеляза автогол за 1:0, а след това и отклони с глава удар на Цветанов за 2:0.
В началните минути съперниците си размениха по един неточен удар. В 28-ата пък Локомотив можеше да получи дузпа. Момчил Цветанов центрира отляво, а Юрген Матей игра с ръка в наказателното си поле. Главният арбитър Николай Йорданов обаче не посочи бялата точка.
240 секунди по-късно обаче домакините поведоха. Лукас Салинас центрира остро от фал. Юрген Матей опита да изчисти с глава, но вместо това прати топката неспасяемо в собствената си врата за 1:0.
В 38-ата минута пловдивчани удвоиха аванса си. Валентин Антов опита с глава да намери Гълъбов пред наказателното поле. Пасът обаче бе пресечен от Момчил Цветанов, който стреля от дистанция. Топката се отклони от главата на Юрген Матей, заблуди Бусато и влетя в мрежата му за 2:0.

В 51-ата минута Локомотив можеше да сложи точка на спора. Момчил Цветанов, Димитър Илиев и Бирсент Карагарен разиграха отлично. Последният се оказа на отлична позиция в наказателното поле, но ударът му мина над вратата.
След час игра пред ЦСКА-София се откри отличен шанс да намали изоставането. „Червените“ получиха възможност да изпълнят фал пред границата на наказателното поле, но ударът на Кери мина високо над вратата.
Това обаче се случи в 69-ата минута. Тиаго центрира остро от фал по диагонала, никой от футболистите в наказателното поле на домакините не успя да игра е с топката и тя спря в мрежата на Луков за 2:1.

Само 180 секунди по-късно ЦСКА-София можеше да изравни. Йомов центрира от корнер, Юрген Матей отправи атрактивен удар, но Луков изби пред голлинията.