Локо Пд с класика срещу Царско село, остава лидер (ВИДЕО)

Отборите на Царско село и Локомотив Пловдив завършиха при резултат 0:3 в първия мач от 10-ия кръг на efbet Лига.
Двубоят започна с леко териториално предимство за гостите, които в първия четвърт час на мача гледаха по-често към вратата на своя противник. След само три минути игра обаче, Божидар Васев от домакините падна много лошо при една борба за висока топка и нарани кръста си. Васев се опита да продължи срещата, но няколко минути по-късно бе заменен от Андерсон.
След няколко добри атаки за „смърфовете”, първият удар към вратата на Царско село отправи Николай Николов, който стреля много силно фронтално срещу вратата, но топката срещна тялото на Лъчезар Балтанов, а след това и ръката му. Въпреки претенциите от част от играчите на Локомотив, главният рефер сметна, че няма основания за отсъждането на 11-метров наказателен удар.
В 20-ата минута пловдивчани стигнаха до първия си стопроцентов шанс за гол. След центриране от корнер, Анте Аралица се извиси над всички в наказателното поле и отправи удар с глава, но на сантиметри от десния страничен стълб на вратата.
В 35-ата минута дойде и най-чистата ситуация за гол през първата част и тя отново бе пред вратата на домакините, и то след ново подаване от ъглов удар. Парвиз Умарбаев центрира в наказателното поле, където Димитър Илиев отклони с глава към далечната греда, където Диниш Алмейда бе оставен абсолютно непокрит. Той овладе и стреля силно от близка дистанция, но Джони Пласид спаси.
Логичното все пак се случи в 53-ата минута, когато футболистите на Бруно Акрапович все пак успяха да реализират. Попадението дойде след изпълнение на статично положение, а домакините отново показаха слабост при защита в именно подобни ситуации. Парвиз Умарбаев центрира в наказателното поле, където Диниш Алмейда бе пласиран отлично и стреля с глава. Този път Джони Пласид не успя да реагира добре и трябваше да извади топката от мрежата си.
В 69-ата минута капитанът на гостите Димитър Илиев нанесе втори съкрушителен удар във вратата на „царете”. Нападателят на гостите бе изведен отдясно в пеналта на домакините и стреля много добре по диагонала, поразявайки целта за 2:0. Това бе четвърто попадение за голмайстора от началото на сезона.
Четири минути по-късно Царско село пропусна страхотна възможност да се върне в мача. Луис Педро изведе по брилянтен начин Стефан Христов зад отбраната на Локомотив, но останал очи в очи с Мартин Луков, не успя да го преодолее и да намали пасива на своя тим.
В 81-ата минута Димитър Илиев отбеляза втория си гол в мача. Капитанът на „смърфовете “ се възползва от слаба игра с крака на Джони Пласид след връщане назад от Лъчезар Балтанов .