Левски стъпи накриво срещу Царско село и абдикира от Европа! Съдията се ошашави (ВИДЕО)

Снимка: levski.bg

Левски и Царско село не излъчиха победител в мач от група „А“ на втората осмица в родния футболен елит. На „Герена“ „сините“ стигнаха само до 1:1 срещу своя съперник. По този начин те почти абдикираха от битката за Европа, след като 2 кръга преди края изостават с 4 точки от лидера Черно море. С доста спорни отсъждания пък се отчете главният съдия Ивелин Занев. Той имаше основание да отсъди по една дузпа за двата отбора, освен свирената за Левски, но не го стори. Освен това спести и червен картон за гостите.
След 120 секунди игра, Здравко Димитров прати топката в мрежата на Пласид. Секунда по-рано обаче бе прозвучал сигнал за нарушение на Краев срещу стража на гостите и попадението бе отменено.
В 13-ата минута Драган Михайлович се освободи в наказателното поле от Балтанов. Ударът му с левия крак обаче бе слаб, Пласид плонжира и улови сигурно.
В 24-ата минута Царско село пропусна чудесен шанс да поведе. Стефан Христов се освободи в наказателното поле последователно от Райнов и Галчев, след което стреля. Топката обаче срещна напречната греда.
В 35-ата минута Левски направи фрапантен пропуск. Галчев центрира чудесно отляво. Билал Бари бе оставен напълно необезпокояван на границата на вратарското поле и засече с глава, но над вратата.
В 41-ата минута „сините“ отново имаха отличен шанс. Здравко Димитров проби отляво, влезе навътре и намери на границата на наказателното поле Андриан Краев. Последният нанесе силен удар, който обаче разтресе напречната греда.

В 52-ата минута гостите имаха претенции за дузпа. Стефан Христов влезе в наказателното поле и пусна успореден пас. Топката срещна ръката на хвърлилия се на шпагат Живко Атанасов. Главният съдия Ивелин Занев обаче не посочи бялата точка.
Секунди по-късно и „сините“ можеха да получат дузпа. Здравко Димитров прокара в наказателното поле топката между краката на Христо Попадийн, който го с шпагат го повали. И в тази ситуация обаче реферът не отсъди 11-метров наказателен удар.

В 58-ата минута Здравко Димитров проби отляво и в близост до ъгловото флагче бе фаулиран грубо от Попадийн. Занев отсъди нарушението, но не посмя да покаже жълт картон, който щеше да бъде втори за футболиста на Царско село.

В 63-ата минута Царско село поведе. Гостите организираха скоростна контра, стигнала встрани от дъгата пред наказателното поле до Андерсон Кордейро, който с безпощаден удар прати топката в горния десен ъгъл на вратата за 0:1.

240 секунди по-късно Левски по чудо не изравни. Борислав Цонев центрира отлично в наказателното поле. Драган Михайлович засече от въздуха, но Пласид изби с крак.
В 73-ата минута обаче „сините“ стигнаха до гол. Пласид фаулира в наказателното поле Мартин Петков и този път Занев отсъди дузпа. От бялата точка Борислав Цонев бе безкомпромисен за 1:1.

60 секунди след това Мартин Петков нанесе удар в долния десен ъгъл на вратата. Пласид обаче бе добре пласиран и улови.
В ответната атака пък Мертенс стреля опасно в долния ляв ъгъл. Този път Микулич показа отличен рефлекс и изби в корнер. След неговото изпълнение, Георгиев нанесе удар по земя от границата на вратарското поле. Микулич обаче с нова блестяща намеса изби току пред голлинията.
В 78-ата минута и Христов стреля от границата на вратарското поле, но отново Микулич бе непробиваем, улавяйки пред голлинията.
Минутка по-късно удар на Радослав Цонев премина до дясната греда.
В 3-ата минута на продължението Радослав Цонев можеше да донесе победата на Левски. Ударът му под гредата обаче бе избит в корнер от Пласид.