Левски изпусна куп положения, но би Локо (Пд)! Боби Цонев с червен картон (ВИДЕО)

Снимка: levski.bg

Левски победи Локомотив (Пловдив) контролна среща. На стадион „Георги Аспарухов“ „сините“ се наложиха с 1:0.
Левски поведе още в 6-ата минута. Здравко Димитров влезе в наказателното поле и пусна вляво от себе си за Борислав Цонев. Последният пусна успореден пас, засечен от вратарското поле от Билал Бари за 1:0.
В 12-ата минута Салинас стреля опасно от границата на наказателното поле. Микулич обаче показа страхотен рефлекс и изби отиващата в долния му ляв ъгъл топка.
В ответната атака Борислав Цонев извърши голяма глупост. След съприкосновение с противников състезател, той падна на земята. Главният съдия Васимир Ел Хатиб тръгна да му показва жълт картон за симулация. Близнакът обаче бутна картона от ръката на арбитъра, за което, вместо жълт, получи директен червен картон. На негово място в игра се появи младият Антоан Стоянов.
В 36-ата минута Патрик-Габриел Галчев нанесе силен удар от сериозна дистанция, който не попадна в целта.
120 секунди след това домакините направиха фрапиращ пропуск. Здравко Димитров проби отляво и намери на чиста позиция пред вратарското поле Мартин Петков. Ударът на последния обаче премина покрай лявата греда.

В 50-ата минута мощен изстрел от границата на наказателното поле на Радослав Цонев профуча покрай лявата греда.
240 секунди по-късно Левски направи нов сериозен пропуск. Здравко Димитров остана сам срещу вратаря в наказателното поле и нанесе плътен удар по диагонала. Илко Пиргов обаче с невероятна намеса успя някак с една ръка да избие в корнер.
В 63-ата минута Мартин Петков засече от 5-6 метра с глава центриране отдясно. Топката обаче премина над вратата.
ЛЕВСКИ: Звонимир Микулич, Ивайло Найденов, Симеон Славчев, Георги Александров, Патрик-Габриел Галчев, Радослав Цонев, Мартин Петков, Здравко Димитров, Борислав Цонев, Марин Петков, Билал Бари
ЛОКОМОТИВ (ПД): Илко Пиргов, Емил Янчев, Мартин Паскалев, Николас Бареза, Николай Николаев, Петър Витанов, Айвън Ангелов, Конър Раун, Лукас Салинас, Георги Мадродиев, Димитър Илиев