„Червен“ делириум! 10 „армейци“ посякоха Виктория в 119-ата минута (ВИДЕО)

Снимка: twitter.com/fcviktoria

ЦСКА-София се класира за групите на Лига на конференциите. На националния стадион „Васил Левски“ селекцията на Стойчо Младенов победи Виктория Пилзен с 3:0 след продължения. „Армейците“ трябваше да довършат мача с 10 души, след като в 111-ата минута Жорди Кайседо получи червен картон.
Виктория пропусна страхотна възможност да поведе след по-малко от 4 минути игра. Чори бе изведен сам срещу вратаря. Ударът му обаче спасен от Бусато.
120 секунди по-късно ЦСКА-София излезе напред в резултата. Кери получи на ъгъла на вратарското поле и с кинжален изстрел прати топката в близкия горен ъгъл за 1:0.
В 11-ата минута Кери нанесе силен шут от дистанция, който обаче не намери очертанията на вратата.
В 20-ата минута Виктория можеше да изравни. След центриране отляво, Мускера засече с глава от границата на вратарското поле. Бусато обаче изби току пред голлинията.
След половин час игра Хавел стреля мощно от дистанция, но много неточно.
В 41-ата минута гостите стигнаха до попадение. То обаче бе отменено, тъй като преди паса на Мускера топката бе напуснала очертанията на игрището.

В 55-ата минута ЦСКА-София пропусна да заличи аванса на чехите от първия мач. Йомов центрира чудесно отдясно. Вилдсхут засече от въздуха от ъгъла на вратарското поле, но неточно.
В 59-ата минута последното ново попълнение на ЦСКА-София – Томас Лам – направи официалния си дебют с червената фланелка. Той влезе като принудителна смяна на контузилия се минутка по-рано Тибо Вион.
240 секунди по-късно ЦСКА-София удвои аванса си. Георги Йомов нахлу в наказателното поле и стреля. Топката рикошира в Хавел и влетя в мрежата на Хрушка за 2:0.

В 83-ата минута ЦСКА-София по чудо не стигна до трето попадение. Йомов центрира отдясно, Кайседо изпревари вратаря и засече с глава, но топката премина на сантиметри от лявата греда. Все пак съдията видя намеса на Хрушка и отсъди корнер, след който не се стигна до нищо опасно.
До края на редовното време не се случи нищо интересно и двубоят влезе в две продължения от по 15 минути.

В 111-ата минута ЦСКА-София остана с човек по-малко. Жорди Кайседо извърши агресивно нарушение в собствената си половина. За провинението си той получи втори жълт и съответно червен картон.
В 119-ата минута ЦСКА-София стигна до крайния успех. След центриране от фал и отклонена топка от Жеферсон, Юрген Матей засече с глава на 2-3 метра от голлинията за 3:0.

loading…

предишна статияЧерно море няма да пуска фенове без маски на мача с ЦСКА-СофияСледваща статияСтойчо Младенов: Армейският дух се завърна в ЦСКА! Имам цели 2 години да изградим отбор, който ЦСКА заслужава