Черно море вкара 2 на Ботев (Пд) до 6-та минута и гледа към Европа (ВИДЕО)

Снимка: chernomorepfc.bg

Черно море победи Ботев (Пловдив) в мач от група „А“ на втората осмица в Първа лига. На стадион „Тича“ „моряците“ се наложиха с 3:1 и направиха нова крачка към седмото място, което дава право на участие в бараж за Лига на конфедерациите. „Канарчетата“ играха малко повече от полувреме с човек по-малко, след като в края на първото червен картон получи Филип Филипов.
Черно море започна повече от вихрено и до 6-ата минута вече водеше с 2:0. Домакините поведоха след едва 138 секунди игра. Родриго нахлу в наказателното поле и стреля. Топката рикошира последователно в Марио Младеновски и Виктор Генов, след което влетя в долния десен ъгъл на вратата за 1:0.
3 минути по-късно „моряците“ удвоиха аванса си. Филип Филипов задържа в наказателното поле Родриго, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка потърпевшият бе безкомпромисен за 2:0.
След четвърт час игра Васил Панайотов бе на път да отбележи истински шедьовър, след като стреля от въздуха от 30-ина метра. Аргилашки все пак успя да избие в корнер.
След още 240 секунди удар на Родриго премина покрай лявата греда.
В 25-ата минута пък Ботев намали изоставането си от нищото. Влатко Дробаров с много чист шпагат изби топката от краката на нахлуващия в наказателното поле Атанас Илиев. Кълбото щеше да бъде овладяно без проблеми от Стефан Станчев, който обаче се подхлъзна и падна. От това се възползва Илиев, който взе топката и с мощен изстреля я прати горния ляв ъгъл на вратата за 2:1.
В 35-ата минута Виктор Попов стреля силно от границата на наказателното поле. Аргилашки обаче улови сигурно.
60 секунди по-късно обаче Черно море възстанови аванса си от две попадения. Родриго пусна пас по земя в наказателното поле, където Зе Гомеш засече на шпагат, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата за 3:1.
В 41-ата минута положението на „канарчетата“ се утежни още повече. Филип Филипов фаулира отзад устремилия си мощно напред Илиан Илиев. За провинението си той получи втори жълт и съответно червен картон.
Секунди по-късно удар от наказателното поле на Родриго премина на сантиметри над напречната греда.

През втората част Черно море видимо намали темпото. Футболистите на Ботев пък нямаха сили за нещо значимо. Така интересни ситуации и пред двете врати почти липсваха, като логично нов гол не падна.