Черно море би Ботев (Пд) и диша във врата на ЦСКА 1948 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Снимка: Ботев (Пловдив)

Черно море победи Ботев (Пд) в мач от XXV кръг на Първа лига. На „Тича“ във Варна, домакините се наложиха с минималното 1:0. Успехът позволи на възпитаниците на Илиан Илиев да се доближат само на една точка от шестото място, което в момента се заема от ЦСКА 1948. „Червените“ обаче имат и мач по-малко.
Черно море можеше да поведе след по-малко от 180 секунди игра. След центриране от корнер, топката стигна в наказателното поле до Станчев, който стреля силно по земя. Аргилашки обаче с чудесна намеса успя да избие отиващата в долния му ляв ъгъл топка.
В 10-ата минута домакините по чудо не стигнаха до гол. Зе Гомеш отправи остър шут по диагонала. Топката срещна лявата греда и бе на път да влети в мрежата, но Кевин Янсон успя да изчисти от самата голлиния.
Натискът на „моряците“ все пак даде резултат в 18-ата минута. Файсел Касми с прецизен удар от границата на наказателното поле намери долния ляв ъгъл на вратата за 1:0.
В 38-ата минута Зе Гомеш отправи силен шут от сериозна дистанция. Аргилашки обаче не срещна трудности да улови.

В 48-ата минута Ботев по чудо не изравни. Шоколаров центрира от корнер на първа греда. Атанас Илиев засече с глава на 2 метра пред голлинията, но нацели десния страничен стълб.
Минутка по-късно Сисе стреля силно от границата на наказателното поле, но Георгиев боксира.
В 66-ата минута Зе Гомеш нанесе топовен шут от дъгата пред наказателното поле, но топката профуча на сантиметри от дясната греда.
В 77-ата Родриго нанесе хубав удар от далечно разстояние. Георгиев успя да избие в корнер.