Берое със стратегическо равенство на „Огоста“! Монтана изпусна дузпа (ВИДЕО)

Монтана и Берое не излъчиха победител в мач от XXVI кръг на Първа Лига. На стадион „Огоста“, съперниците си размениха по едно попадение за крайното 1:1. Равенството бе достатъчно за „зелените“ да си подпечата място в първата шестица за плейофната фаза на първенството. Двубоят бе дебютен за Петър Колев като старши треньор на старозагорци.
Монтана имаше прекрасна възможност да поведе още в 5-ата минута. Иван Михов засече с глава центриране от корнер, а Алиун Фал изби малко пред голлинията с ръка. Георги Николов отсъди дузпа, но показа само жълт картон на футболиста на гостите. С изпълнението на наказателния удар се нае Тони Тасев, но Душан Перниш спаси.
В 13-ата минута Тони Тасев стреля силно от 30-ина метра, но Перниш успя да избие.
Берое поведе в 40-ата минута. гостите от Стара Загора стигнаха до първия гол. Домакините не успяха да изчистят, като при опита си да го направи Йорданов реално сложи топката на крака на Иван Минчев, който от 14-15 метра я прати в долния ляв ъгъл на вратата за 0:1.

В 61-ата минута Берое можеше да удвои аванса си. Цветков центрира отдясно, Фал засече с глава от границата на вратаркосто поле, но право в ръцете на Макенджиев.
60 секунди по-късно Монтана изравни. Кики центрира отляво и след кратко разбъркване в наказателното поле удар на Владимир Айтов спря в долния десен ъгъл на вратата за 1:1.

В 89-ата минута Берое можеше да стигне до победата. Камбуров изведе Еривалдо, чийто удар отблизо обаче премина покрай лявата греда.