Арда не се спира! Удари Царско село за едно полувреме и изхвърли ЦСКА-София от тройката (ВИДЕО)

Арда продължава с прекрасното си представяне в родния футболен елит. Тимът от Кърджали нахлу в тройката на временното класиране, измествайки от там ЦСКА-София. Това стана възможно благодарение на победата с 2:0 у дома над Царско село.
Двубоят започна с минута мълчание в памет на починалия днес Никола Спасов. Бившият наставник на „царете“ загуби битката с COVID-19.
Арда можеше да поведе след малко повече от 120 секунди игра. След центриране от корнер, топката стигна на границата на вратарското поле до Мартинов, чийто слаб удар обаче бе уловен от Пласид.
В ответната атака пък столичани пропуснаха прекрасна възможност. Васев намери в наказателното поле Будинов, който от чист позиция прати топката над вратата.
В 23-ата минута късметът покри Царско село. Кавдански опита да изчисти остро центриране отдясно на Деян Лозев, но за малко да си отбележи автогол. Все пак топката срещна лявата сглобка на вратата.
5 минути по-късно Спас Делев стреля много опасно извън наказателното поле. Пласид обаче демонстрира прекрасен рефлекс, успявайки да избие с върха на пръстите си в корнер отиващата в долния му ляв ъгъл топка.
В 31-ата минута отново стражът на Царско село бе последна преграда пред гола, след техничен удар от сериозна дистанция на Мартинов.
120 секунди по-късно обаче Арда поведе. Спас Делев намери вляво от наказателното поле Котев, който пусна успореден пас. Румен Руменов пък засече от движение за 1:0.
Логичното се случи в 33-ата минута и Арда най-после преодоля Пласид. Спас Делев намери Котев отляво на наказателното поле. Той от своя страна сви топката към дъгата, а там Румен Руменов насочи силно и опъна мрежата на Царско село.
5 минути преди края на полувремето тимът на Николай Киров удвои аванса си. Светослав Ковачев вкара прекрасен гол от фал. От неособено голям ъгъл, родният национал стреля с левия крак, прехвърляйки Пласид и намирайки горния десен ъгъл на вратата за 2:0.

В 59-ата минута Арда поиска дузпа. Руменов нахлу в наказателното поле, където бе повален от Луис Педро. Главният арбитър обаче не посочи бялата точка.
В 66-ата минута Арда пропусна да реши всичко в своя полза. Коконов засече от границата на вратарското поле пас отляво, но стражът на гостите успя да избие в корнер.
В 82-ата минута Делев нахлу в наказателното поле и стреля мощно, но не намери очертанията на вратата.