Драма за историята! ЦСКА 1948 повали ЦСКА-София, въпреки дузпа в 95-ата минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

Снимка: ЦСКА 1948

ЦСКА 1948 победи ЦСКА-София в отложен мач от XXVIII кръг на Първа Лига. Това бе историческа първа победа на новаците в родния футболен елит над този съперник. На националния стадион „Васил Левски“ ЦСКА 1948 се наложи с минималното 1:0. ЦСКА-София пък не успя да се възползва от дузпа, дадена дълбоко в добавеното време на мача, след намесата на ВАР.
Първият удар към една от двете врати стана факт в 47-ата секунда, когато Топузов стреля от границата на наказателното поле в аут, завършвайки добра атака на домакините.
В 6-ата минута Вион проби и стреля силно от границата на наказателното поле, но Наумов с чудесен рефлекс успя да избие с една ръка. Бисмарк Чарлс направи добавка отблизо, която обаче премина покрай лявата греда. В ситуацията бе маркирана и засада на „червения“ герой от финала, така че и евентуално попадение нямаше да бъде зачетено.
В 21-ата минута Синклер проби отляво и пусна остър пас. Хайдаров опита да пресече с шпагат, но можеше да си вкара автогол. Все пак топката премина покрай лявата греда, излизайки в корнер. След неговото изпълнение Мено Кох от границата на вратарското поле прати топката в мрежата. Голът обаче не бе зачетен, тъй като защитникът овладя топката с лявата си ръка.
В 37-ата минута ЦСКА-София по чудо не изравни. Греъм Кери свали с глава центриране пред наказателното поле. Бисмар Чарлс стреля от точката за изпълнение на дузпа, но Наумов с блестяща намеса спаси.
В даденото продължение на полувремето Тиаго стреля мощно от сериозна дистанция, но Наумов изби. Последва центриране отдясно, след което Йомов прати топката в мрежата. И това попадение обаче бе отменено, тъй като крилото овладя с ръка.

В 50-ата минута Кайседо засече с глава центриране от корнер. Наумов обаче улови сигурно.
180 секунди по-късно Георги Русев се озова сам срещу Евтимов след грешка на Наумов при изнасяне на топката, но нападателят не успя да реализира.
ЦСКА 1948 поведе в 65-ата минута. Ивайло Чочев с прекрасен пас през центъра изведе Топузов сам срещу вратаря. Футболистът на домакините с премерен удар покрай Евтимов от дъгата на наказателното поле направи 1:0.

В 76-ата минута Георги Кабаков се допита до ВАР, за да прецени дали Тиаго е ритнал умишлено без топка паднал футболист на съперника. След като разгледа ситуацията, главният съдия вдигна само жълт картон на футболиста на гостите.
240 секунди по-късно Занев центрира отляво, Кайседо засече с глава, но покрай вратата.
ЦСКА-София получи златен шанс да изравни в 5-ата минута на продължението. Лазар Марин застъпи в наказателното поле Жорди Кайседо. Това първоначално не бе видяно от Кабаков, но след намесата на ВАР главният рефер отсъди дузпа. От бялата точка Жорди Кайседо стреля в средата, но Наумов изби с крак.