Царско село спря Ботев (Пд) за върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Снимка: Ботев (Пд)

Царско село и Ботев (Пловдив) не излъчиха победител в мач от VI кръг на Първа лига. На стадиона на „царете“ съперниците не стигна до попадение, завършвайки при 0:0. При успех днес, „канарчетата“ щяха да застанат еднолично на върха в класирането, докато сега успяха единствено да се изравнят по точки с Черно море.
В 5-ата минута Миси Мезу изведе Васил Шопов на чудесна позиция. Ударът на последния на 2-3 метра от ъгъла на вратарското обаче премина над вратата.
240 секунди след това нов шут на Шопов от наказателното поле не намери целта.
В 15-ата минута изстрел на Тодор Неделев стреля опасно от границата на наказателното поле. Топката обаче премина покрай лявата греда.
След половин час игра Антон Бароан засече с глава центриране отдясно, но неточно.
В 38-ата минута Кевин Янсон намери пред наказателното поле Реда Рабей, чийто удар обаче премина над напречната греда.
120 секунди по-късно Дилан Мартенс стреля мощно от над 30 метра. Янко Георгиев обаче плонжира и изби.

В 56-ата минута Тодор Неделев нанесе плътен шут от дистанция. Янко Георгиев обаче улови без затруднения.
120 секунди по-късно Царско село можеше да поведе. Петър Атанасов изпълни много добре фал от границата на наказателното поле. Топката обаче премина на сантиметри от дясната греда, спирайки във външната страна на мрежата.
В 70-ата минута Току намери в наказателното поле Рабей, чийто изстрел обаче премина покрай лявата греда.
120 секунди по-късно Маркиньос шутира по земя извън наказателното поле, но Янко Георгиев се справи без затруднения.
В даденото продължение Ботев можеше да грабне победата. Удар на Маркиньос от границата на наказателното поле обаче „облиза“ лявата греда.

loading…

предишна статияИвайло Киров: Лидерът на ЦСКА сега е Стойчо Младенов! Надявам се славните времена да се върнат