Царско село не се даде на Лудогоец в софийския сняг! Отмениха гол на „орлите“ за спорна засада (ВИДЕО)

Кадър: Диема Спорт

Царско село и Лудогорец не излъчиха победител в мач от XXII кръг на Първа лига. Под непрестанния снеговалеж на стадиона на столичани, съперниците си размениха по едно попадение в рамките на 2 минути през втората част за крайното 1:1.
В 5-ата минута Ману остана сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. Десподов направи добавка, но неточно.
В 27-ата минута Царско село по чудо не поведе. Емануил Манев стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката премина на сантиметри от дясната греда на Кахлина.
240 секунди по-късно отново домакините можеха да открият. Този път обаче удар на Дилан Мартенс премина покрай десния стълб.
В 37-ата минута Сисиньо проби отляво, нахлу в наказателното поле и намери Кешеру. Румънецът отправи техничен удар от движение, който обаче мина малко над напречната греда.
5 минути след това Даскалов шутира от дистанция. Кахлина обаче без затруднения изби в корнер топката, която и без друго изглеждаше, че ще мине над вратата.
В 44-ата минута Попадийн се подхлъзна в центъра на терена, топката му бе отнета и при скоростната контра Десподов и Ману излязоха сами срещу вратаря. Българинът подаде на своя съотборник, който без проблеми прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради спорна засада при паса.

В 55-ата минута Лудогорец разиграха добре в наказателното поле. Текпетей пусна на дузпата за Кешеру, който се озова сам срещу вратаря и стреля. Пласид обаче показа чудесен рефлекс и изби с крак.
10 минути по-късно пък Царско село можеше да поведе. Карим Роси получи в наказателното поле от Андерсон Кордейро и стреля без забавяне, Кахлина успя да избие пред голлинията, след което топката срещна дясната греда. Костадинов опита да направи добавка, но се намираше в положение на засада.
В 72-ата минута двубоят бе прекъснат за малко, за да бъдат изчистени очертанията на терена от неспирния сняг. Любопитно е, че в почистването се включи и вратарят на домакините – Джони Пласид.

5 минути по-късно Лудогорец поведе. Гостите организира скоростна контра. Каули маери вдясно за Текпетей, който влезе в наказателното поле и даде успореден пас за Пиерос Сотириу. Нападателят пък засече неспасяемо с левия крак за 0:1.

Домакините отговориха светкавично и 120 секунди след това изравни. След центриране от фал, Кахлина не се намеси убедително и Мартин Кавдански засече с глава зад него за 1:1.

В 85-ата минута Станислав Тодоров отсъди фал в полза на Лудогорец, който бе бурно оспорван от Любослав Пенев, за което той получи жълт картон. След неговото изпълнение Са засече с глава на сантиметри от лявата греда.
Минутка по-късно Вандерсон се отскубна сам срещу вратаря и пусна вдясно от себе си за Каули. Последният стреля към опразнената врата, но Кавдански със самопожертвователен шпагат успя да предотврати сигурен гол.
В даденото продължение домакините поискаха дузпа, след като Георгиев бе побутнат в наказателното поле на „орлите“. Станислав Тодоров обаче не посочи бялата точка.