След 875 дни се намери кой: Локо (Пд) превзе крепостта на Арда (ВИДЕО)

Локомотив (Пловдив) победи като гост Арда в мач от XXII кръг на Първа лига. На стадион „Арена Арда“ в Кърджали „смърфовете“ се наложиха с 2:0. По този начин те превзеха крепостта, в която домакините превърнаха своя дом. Последният тим, който спечели шампионатна среща в Кърджали, бе Царско село, който надделя с 1:0 при визитата си на 28 октомври 2018-а във Втора лига. Оттогава изминаха 875 дни.
В 12-ата минута Димитър Илиев стреля мощно от дъгата пред наказателното поле, но топката профуча покрай дясната сглобка.
В 27-ата минута Дейвид Малембана нанесе силен удар директно от фал. Караджов обаче се намеси решително, избивайки отиващата под гредата му топка.
240 секунди след това Карагарен центрира отдясно. Минчев засече с глава, но право в Караджов.
В 34-ата минута Илич изведе много технично с пета в наказателното поле Димитър Илиев. Футболист №1 на България потърси далечния ъгъл, но Караджов плонжира и изби.

Локомотив поведе след по-малко от 120 секунди игра през втората част. Димитър Илиев получи вляво в наказателното поле и много прецизно намери пред точката за изпълнение на дузпа Кристиан Илич. Последният стреля силно, топката рикошира у Александър Георгиев, чукна се в напречната греда и влетя в мрежата за 0:1.

В 54-ата минута „смърфовете“ удвоиха аванса си. Александър Георгиев върна за Никола Таравел. Последният реши да остави за Иван Караджов, който пък остана изненадан и не тръгна за топката. От това неразбирателство се възползва Димитър Илиев, който взе кълбото, залъга стража на домакините и на празна врата не сгреши за 0:2.

В 80-ата минута Минчев можеше да оформи класиката в резултата. Той засече с глава центриране отдясно на Димитър Илиев, но над вратата.
В даденото продължение Пламен Крумов стреля директно от фал от изгодна позиция, но над вратата.