Раздираният от проблеми Дунав не се даде на Арда в дебюта на Белия (ВИДЕО)

Дунав и Арда не излъчиха победител в мач от XXV кръг на efbet Лига. На градския стадион в Русе, съперниците не стигнаха до попадения, завършвайки 0:0. Двубоят бе дебют за Николай Киров начело на Арда.
В 9-ата минута Макенджиев успя да улови опасен удар по земя на Спас Делев.
В 27-ата минута Ивайло Лазаров изпълни фаул от малък ъгъл, но топката мина в опасна близост до дясната греда.
В 33-ата минута Арда можеше да поведе. Румен Руменов получи в наказателното поле и на свой ред намери Иван Коконов. Последният стреля от непосредствена близост, но право в Благой Макенджиев.

В самото начало на втората част Дунав по чудо не излезе напред в резултата. След центриране от фаул, сантиметри не достигнаха на Щерев да засече на метър пред голлинията.
В 57-ата минута пък Арда бе изключително близо до гола. След центриране отляво на Спас Делев, Радослав Василев засече от вратарското поле, но Макенджиев с изумителен рефлекс успя да избие.
В 66-ата минута Ненов изпълни отлично фаул от сериозна дистанция. Влезлият като резерва Караджов обаче плонжира и изби в корнер.
5 минути по-късно от Дуанв поискаха дузпа. След удар на Кавалканте, „драконите“ искаха да бъде отсъдена игра с ръка на Пламен Крумов. Телевизионните повторения обаче ясно показаха, че топката среща рамото на капитана на гостите.
Веднага след това Емил Мартинов посегна към Кавалканте, който се просна на терена, симулирайки удар по него. В крайна сметка и двамата замесени в ситуацията получиха жълт картон.
В 83-ата минута, след центриране от фаул, Ахмед Осман засече в мрежата на Макенджиев. Голът обаче бе отменен заради засада.