Най-накрая! Левски обърна Царско село за първа победа, Боби Цонев герой (ВИДЕО)

Снимка: levski.bg

Левски победи Царско село в мач от IV кръг на Първа лига. На стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“ „сините“ се наложиха с 3:1. Възпитаниците на Живко Миланов изоставаха с 0:1 на полувремето, но с много силна втора част успяха да стигнат до успеха. В герой за тима от „Герена“ пък се превърна Борислав Цонев, който първо изравни резултата, а след това даде асистенция, за да се стигне до обрат с 2:1.
В началните минути на мача Билал Бари засече с глава центриране в наказателното поле, но над напречната греда.
В 18-ата минута Левски по чудо не поведе. Мартин Петков излезе сам срещу вратаря. Ударът му обаче бе отразен от Янко Георгиев.
240 секунди по-късно „сините“ получиха право да изпълнят фал пред наказателното поле. Георги Миланов се нагърби с изпълнението, ала стреля над напречната греда.
Царско село пък шокира своите домакини в 28-ата минута. Александров намери пред наказателното поле Балтанов, който с едно изведе Васил Шопов. Последният с прецизен удар по диагонала не остави шансове на Николай Михайлов за 0:1.
В края на полувремето Борислав Цонев фаулира на аутлинията Милан Йокич, който в последствие бе заменен принудително. Бандаловски пък отправи реплики по адрес на „синия“ футболист, което предизвика гнева на феновете по трибуните.

180 секунди след началото на втората част Левски можеше да изравни. Иван Горанов центрира отляво. Мартин Петков засече от 8-9 метра от движение, но покрай дясната греда.
В 51-ата минута Здравко Димитров хитро изведе отляво с пета Иван Горанов. Бекът центрира отлично, Билал Бари засече с глава от границата на вратарското поле, но Янко Георгиев изби от голлинията.
Натискът на Левски все пак даде резултат в 58-ата минута. Георги Миланов се озова сам срещу вратаря и опита да копне над него, но Янко Георгиев някак успя да избие. Топката обаче стигна до Борислав Цонев, който точката за изпълнение на дузпа я прати в мрежата за 1:1.

Само 120 секунди след това Ивайло Найденов стреля мощно извън наказателното поле. Топката обаче профуча над дясната сглобка на вратата.
В 63-ата минута Левски стигна до пълен обрат. Иван Горанов изведе отляво Борислав Цонев, който със сетни сили, почти от аутлинията, успя да върне към точката за изпълнение на дузпа. Там Мартин Петков засече мощно от движение, пращайки топката под напречната греда за 2:1.

В 78-ата минута Левски можеше да сложи точка на спора. Патрик-Габриел Галчев отне на Нганиони в наказателното поле и остана сам срещу вратаря. Ударът му по земя от 10-ина метра обаче бе слаб, Янко Георгиев плонжира и улови.
В 3-ата минута на продължението „сините“ си подпечатаха успеха. Андриан Краев отне на Христо Попадийн, излезе сам срещу него и много технично копна над него за крайното 3:1.

loading…

предишна статияСозопол удари Септември (Сим), Будинов се развихриСледваща статияМиланов: Такъв Левски искам да виждам! Трябват ни футболистите на 2-3 позиции