Монтана прониза Лудогорец от съблекалнята, но „орлите“ взеха своето (ВИДЕО)

Лудогорец победи Монтана в мач от Х кръг на родния футболен елит. „Орлите“ се наложиха като гости с 3:1. Успехът позволи на шампионите да се доближат на 2 точки от лидера Локомотив (Пд), а освен това разградчани са и с мач по-малко.
Монтана шокира Лудогорец още в 90-ата секунда. Тони Тасев получи в наказателното поле, който стреля по диагонала. Топката мина между краката на Джордан Икоко и покрай Владислав Стоянов за 1:0.
Лудогорец отговори светкавично и в 10-ата минута изравни. След центриране от корнер, Ихиньо Марин засече неспасяемо с глава за 1:1.
В 16-ата минута Николай Минков стреля мощно от сериозна дистанция по диагонала. Владислав Стоянов обаче плонжира и изби.
В 20-ата минута Марин получи в наказателното поле, а Раян Сенхаджи изби в корнер. При последвалото съприкосновение обаче нападателят получи неприятна контузия и бе изнесен на носилка. На негово място в игра се появи Елвис Ману.
120 секунди по-късно Анисе стреля опасно с долния ляв ъгъл, но Макенджиев изби.
В 32-ата минута Анисе намери Текпетей, който стреля незабавно. Макенджиев обаче улови сигурно.

В 52-ата минута Лудогорец стигна до пълен обрат. Текпетей вдясно от наказателното поле към Анисе. Мадагаскарецът центрира, Макенджиев увисна, а Елвис Ману от непосредствена близост засече в опразнената врата за 1:2.

Монтана опита да изравни с далечен шут на Тони Тасев. Владислав Стоянов обаче изби с крак.
В 86-ата минута Лудогорец сложи точка на спора. Текпетей изведе Доминик Янков сам срещу вратаря. Халфът на „орлите“ пък прокара топката под плонжа на Макенджиев за 1:3.
До края на мача съперниците си размениха по едно чисто положение, но до нов гол така и не се стигна.