Локо (Сф) отнесе Спортист за едно полувреме и свали Пирин от върха! Гол от засада помогна (ВИДЕО)

Локомотив (София) си върна първото място във Втора лига, измествайки от там Пирин. Това стана възможно, след като „железничарите“ се наложиха с 3:0 като домакини на Спортист (Своге).
Локомотив (София) поведе в 14-ата минута. След центриране отляво на Мики Орачев, Светослав Диков засече неспасяемо с глава за 1:0. Телевизионните повторения ясно показаха, че Диков е бил в положение на засада, каквато обаче не бе отсъдена.
Столичани удвоиха аванса си в 40-ата минута. След центриране от корнер, Светослав Диков надскочи Борислав Стойчев и с глава отбеляза второто си попадение в мача за 2:0.
Само 180 секунди по-късно бе оформена класиката в резултата. Николай Цветков напредна с топка в крака, нахлу в наказателното поле и с плътен удар с левия крак направи 3:0.

След час игра Спортист можеше да намали изоставането си. Деян Христов прехвърли от дъгата пред наказателното поле леко излезлия напред Божидар Митрев. Топката обаче срещна лявата греда. Секунди след това Терминатора отново пробва да се разпише, но този път Митрев боксира току пред голлинията.
В 70-ата минута Деян Христов изпълни прецизно фал от дъгата пред наказателното поле. Божидар Митрев дори не помръдна, но топката премина на сантиметри от дясната греда.