Арда влиза в тройката след късен обрат над Славия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арда посрещна и победи Славия в мач от VI кръг на efbet Лига. На стадиона в Кърджали, домакините се наложиха над съперниците си след драматичен обрат в резултата от 0:1 до крайното 1:2.
В 6-ата минута Арда бе близо до откриването на резултата. Спас Делев нахлу в наказателното поле и стреля към долния ляв ъгъл на вратата. Георги Петков обаче плонжира и изби в корнер.
240 секунди по-късно домакините по чудо не поведоха. Светослав Ковачев изведе Спас Делев сам срещу вратаря. Отново обаче Петков показа страхотна класа и изби с крак.
В 39-ата минута Славия стигна до гол сякаш от нищото, с първото си положение пред вратата на домакините. Томбак центрира отдясно на задната греда, където Кирилов надскочи Лозев и засече с глава. Симеонов успя да отклони топката, която обаче рикошира в напречната греда и влетя във вратата за 0:1.
В 54-ата минута Арда имаше претенции за дузпа, след като Леони падна в наказателното поле на Славия, но те не бяха уважени от главния арбитър. Само 120 секунди по-късно Славия изпрати топката за втори път във вратата на домакините, след като Калоян Кръстев засече топката с глава след центриране на Попадийн. Голът обаче беше отменен заради
В 73-ата минута домакините от Кърджали изравниха резултата след центриране от статично положение и гол на Иван Коконов. Радослав Василев свали с глава към своя съотборник, за да асистира за изравняващия гол.
В 82-ата минута Арда достигна до пълен обрат, след като влезлият от скамейката Радослав Василев стана герой за отбора, извеждайки тима си напред в резултата след асистенция на Леони.
В добавеното време Славия търсеше отчаяно попадението. Димитър Рангелов стреля към вратата на Васил Симеонов, принуждавайки Петко Ганев да изчисти топката от голлинията, запазвайки резултата в полза на своя тим.