Локо (Сф) отнесе Добруджа и диша във врата на Пирин! Изумителен гол даде тон за обрат (ВИДЕО)

Локомотив (София) победи Добруджа в мач от XXIII кръг на Втора лига. На стадион „Локомотив“ в „Надежда“, възпитаниците на Иван Колев обърнаха своя съперник от 0:1 до 4:1. С днешния успех „железничарите“ се доближиха само точка до лидера в класирането Пирин (Благоевград).
Добруджа шокира своите домакини още в 9-ата минута. Стефан Митев центрира от фал. Мирослав Пушкаров изпревари Божидар Митрев и засече с глава за 0:1.
След четвърт час игра Николай Цветков нанесе опасен удар. Илиев обаче плонжира и изби насочената в долния му ляв ъгъл топка.
В 17-ата минута обаче Локомотив изравни. Мики Орачев изгледаше, че опитва да центрира от изключително сериозно разстояние. Топката обаче се насочи към вратата, прехвърли леко излезлия напред Димитър Илиев, чукна се в напречната греда и влетя в мрежата за 1:1.
В 24-ата минута Николай Цветков стреля мощно от границата на наказателното поле, но над вратата.
180 секунди по-късно „железничарите“ осъществиха пълен обрат. Матеус Дуарте засече с глава центриране от корнер. Топката тупна в земята, заблуждавайки Димитър Илиев и Преслав Петров, които бяха на голлиния и влетя във вратата за 2:1.
В 30-ата минута Красимир Милошев пусна в наказателното поле за Валентин Николов, който засече на шпагат. Димитър Илиев обаче показа чудесен рефлекс и успя да изби, предотвратявайки сигурен гол.
В 33-ата минута обаче столичани си подпечатаха успеха. Светослав Диков бе изведен сам срещу вратаря и без проблеми го преодоля за 3:1.
В следващите минути „червено-черните“ можеха да стигнат до нови попадения. Удар на Цветков обаче бе избит от Илиев. Изстрел от фал на Александров пък профуча покрай лявата греда.

През втората част темпото чувствително падна и дълго време нямаше нищо интересно и пред двете врати. Чак в 70-ата минута Стефан Митев засече с глава центриране в наказателното поле, но изключително неточно.
В 78-ата минута Долапчиев стреля мощно извън наказателното поле, но Илиев плонжира и изби.
В 89-ата минута Локомотив стигна и до четвърто попадение. Удар на Диков от наказателното поле бе блокиран от защитник. Топката обаче попадна у Томислав Павлов, който отблизо не сгреши за крайното 4:1.