Локо (Пд) съвсем отказа ЦСКА-София от титлата и то насред „Армията“ (ВИДЕО)

Снимка: cska.bg

ЦСКА-София и Локомотив (Пд) не излъчиха победител в мач от XX кръг на родния футболен елит. На стадион „Българска армия“ съперниците не стигнаха до попадение, завършвайки при 0:0. По този начин „червените“ изостават на 5 точки от лидера Лудогорец, който утре може да увеличи аванса си на цели 8.
В 7-ата минута Тиаго стреля от сериозна дистанция. Пиргов пък улови без затруднения. Това обаче се оказа освен първият, също така и единственият точен удар за първото полувреме. Освен това, сериозни опасности и пред двете врати също липсваха.

В самото начало на втората част Димитър Илиев засече с глава центриране от фал. Бусато обаче улови сигурно.
В 51-ата минута Локомотив можеше сам да си вкара гол. Слабо ритната от Мазику топка се търколи по аутлинията. Пиргов подцени ситуацията и я остави, а тя срещна дясната греда. Вратарят все пак успя да се хвърли и да я улови току пред връхлитащия Кайседо.

В 66-ата минута Локомотив по чудо не поведе. Георги Минчев се пребори до тъчлинията със Занев и Матей, след което центрира отдясно. Димитър Илиев засече с коляно. Топката прехвърли Бусато, но срещна лявата греда на вратата му.
„Червените“ отговориха 240 секунди по-късно. Амос Юга намери вдясно от точката за изпълнение на дузпа Жорди Кайседо. Ударът на последния обаче профуча малко над напречната греда.
В 84-ата минута Кайседо направи задна ножица в наказателното поле. Топката обаче премина над вратата.
В даденото продължение Юга стреля извън наказателното поле – слабо и право във вратаря. Това пък бе едва вторият точен удар на домакините в мача.