Локо (Пд) докосва финала след чиста победа над трагичен Левски (ВИДЕО)

Локомотив (Пловдив) направи решителна крачка към класиране на финал в турнира за Купата на България. В първи полуфинален сблъсък, „смърфовете“ се наложиха с отличното за тях 2:0. На „Лаута“ домакините бяха тотални господари, особено през първото полувреме, като могат да съжаляват, че не решиха всичко в своя полза още след този мач. Левски пък бе изключително безидеен и за 90 минути така и не успяха да застрашат сериозно стража на „черно-белите“ Мартин Луков.
След равностойни начални минути, първата по-сериозна опасност дойде в 10-ата минута. Дени Алар центрира от корнер, Янис Каргас засече на близката греда с глава, но прати топката над дясната сглобка.
В 14-ата минута Миятович се намеси неубедително след центриране отляво. Топката попадна у Карагарен, който обаче не успя от чиста позиция да нанесе хубав удар и „синята“ защита изчисти на безопасно разстояние.
Постепенно Локомотив натисна своя съперник и в 23-ата минута успя да поведе. Янис Каргас тръгна да изнася между трима от домакини, топката му бе избита и стигна до Масоеро, който почти без забавяне намери в опразнената зона Димитър Илиев. Футболист №1 на България влезе в наказателното поле и с много прецизен удар в близкия ъгъл прати топка в мрежата за 1:0.
В 29-ата минута Умарбаев стреля силно от сериозна дистанция, но далеч от целта.
В последната минута на полувремето „смърфовете“ удвоиха аванса си. След като изплетоха многоходова атака по учебник, топката стигна вляво на вратарското поле до Томашевич. Той пусна успоредно на голлинията, преодолявайки опиталия да го посрещне Миятович. За Карагарен пък остана най-лесното – да засече от непосредствена близост в празната врата за 2:0.

След тоталното превъзходство на Локомотив през първото полувреме, второто започна далеч по-равностойно. В 68-ата минута Левски дори имаше възможност да вкара ценен гол. След изпълнен от домакините корнер, „сините“ организираха скоростна контра. Влезлият като резерва Станислав Костов се озова сам срещу вратаря, малко по диагонал. Ударът му обаче прекалено слаб и право в Луков.
В 87-ата минута пловдивчани можеха да си подпечатат класирането на финала. След остро центриране на Момчил Цветанов в наказателното поле обаче, Миятович успя да избие току пред главите на двама от домакините, които на метър пред голлинията надали щяха да сгрешат.